Kadına Dair Herşey

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Ev dekorasyonunda halı seçerken öncelikle mobilya, koltuk takımı ve perdelerin renklerine dikkat edilmelidir. Bizce evde temizlikte dekorasyonda yukardan başlar. Yani önce koltuk ve perdeler seçilmeli. Buna uygun olarak halı tercihleri yapılmalı. Yapılan halı tercihleri evin havasına uygun olmalı.

Halı Deseni Nasıl Olmalı?

Evin havasına uygun halı seçimi denince önce akla evin aydınlık olup olmadığı geliyor. Ama mesele çok farklı boyutta. Eğer diğer eşyalarınızın renkleri koyu ise mutlaka açık renk bir halı tercihi yapmalısınız. Modern bir dekorasyonunuz varsa halı seçiminiz sade ya da simetrik desenli olarak seçilebilir. Klasik tarzlar için daha modelli ve açık renk halılar tercih edilmeli.

Evin Havasına Uygun Halı Seçimi

Ev dekorasyonunda halı seçmek gerçek bir yetenek meselesidir. Eğer bu konuda bilmeden alışveriş yapıyorsanız bir sıfır geridesiniz demektir. Bu yüzden halı alırken evinizin bir resmini çekin ve biraz araştırma yapın. İngiliz tarzı döşenmiş evinize Türk köylerinde dokunmuş, o muhteşem el sanatı halılarından birini alırsanız müthiş bir tezatlık yakalamış olursunuz ama kombini ne kadar tamamlar bilemezsiniz.

Çocuk Odası Halıları Nasıl Seçilmeli?

Çocuk odasına halı seçimi öncelikle mutlaka anti bakteriyel bir halı olmalı. Daha sonra halının kaymaz özellikte olmasına dikkat edilmeli. Koridor ve mutfak için de kaymaz halılar çok uygun oluyor. Çocuk odası halıları mobilya seçimi ile aynı renk olabilir. Çünkü genellikle mobilyalar canlı renklerden tercih ediliyor.

 

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde bebek odası ve dekorasyon fikirleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Halı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ