Kadına Dair Herşey

Halı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Halı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar

Dekorasyon yaparken evimizde en çok dikkat edeceğimiz şeylerden birisi de halılardır. Halıları seçerken oldukça dikkatli olmalısınız çünkü evinizin dekorasyonunu tamamlayan en önemli unsurlardan birisidir halılar. En az perdeler kadar etkilidir bir evin dekorasyonunda. Eğer halınız dekorasyonunuza uyum sağlamıyorsa, yapbozun bir parçası eksik veya yanlış yerleştirilmiş gibi bir görüntü oluşturulabilir.

Halı seçiminde dikkat etmeniz gereken noktalar neler?

  • Öncelikle herkesin zevki ve beğenisi farklıdır, bize uyumlu gelen başkasına zıt gelebilir ya da bazı insanların uyumsuzluktan uyum yaratma yeteneği vardır. Tabi böyle yeteneklerimiz yoksa bilinen dekorasyon fikirleri ile yola devam edeceğiz.

hali-1

  • Eğer çok canlı bir dekorasyon tercih ettiyseniz, eşyalarınız oldukça canlı ve gösterişli ise halı seçimi yaparken zemininize uygun daha sade bir halı seçerek eşyalarınızı ön plana çıkartarak halınızla hem uyum sağlayıp hem de daha geri planda kalan bir halı modeli seçebilirsiniz.

hali2

  • Eğer eşyalarınız sade, düz renklerden oluşuyorsa, zaten hareketsiz olan evinizde canlı renklerde bir halı seçimi tercih edebilir, dekorasyonunuz içinde halıyı daha ön plana çıkararak halıyı merkez alan bir dekorasyon yapabilirsiniz.

hali-3

  • Tüm bunların dışında farz edelim açık renk zemin ve koyu renk eşyalarınız var ise eşyalarınız ve zemininize uyum sağlayacak koyu renkler ağırlıklı ancak zeminle zıtlık oluşturacak renkler içeren bir halı seçimi tercih edebilirsiniz.

hali-4

  • Halılarınızı alışılagelmişin dışında daha aykırı kesimlere sahip tercih edebilir modern konseptinizin içinde yer verebilirsiniz.

hali-5

Bir önceki yazımız olan Evinizin Girişini Dekore Ederek Enerjinizi Yükseltin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Halı Seçiminde Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ