Kadına Dair Herşey

Halı Seçiminde Kritik Öneriler

Halı Seçiminde Kritik Öneriler

Tüm eşyaları zevkinize göre ve bütün bir uyum içerisinde seçmek istersiniz. Halı seçimi de oldukça dikkat gerektiren bir durumdur. Halı boyutu nasıl olmalı? Bu sorunun cevabını farklı şekilde  vermek mümkündür. Duruma ve şartlara göre değişik ebatlarda halı seçimi yapılabilir.  Diğer bir önemli soru ise halı seçimi nasıl olmalı? Bu da yine kullanıcının zevkine tasarımcının tasarım fikrine göre değişiklik gösterecektir.  Halı seçimi noktasında her açıdan konforu sağlayacak nitelikte olmadı önemlidir. Halıyı duvar rengine ya da döşeme ye göre sevebileceğin gibi koltuğa göre halı seçimi yapmakta mümkün olacaktır.  Doğru seçimi yapmanız halinde oldukça rahat bir kullanım imkanını da sağlamış olacaksınız.

Dekorasyon ve Halı Seçimi

Dekor çalışmalarında bütün ürünlerin ve aksesuarların belirli bir dizayn içerisinde seçilmesi gerekiyor. Koltuğa göre halı seçimi yaptığınız da hem renk olarak hem de doku olarak mekanda oluşturulmak istenen havaya uygun olması gerekiyor. Zira renklerin kullanımı söz konusu olsa bile halı seçimi yapılırken aşırıya kaymakam gerekiyor. Peki halı boyutu nasıl olmalı?  Boyut söz konusu olduğunda öncelikle kullanılacağı alanın boyutu ile orantılı bir halı seçilmeli. Ayrıca gerekli durumda halı sayısı arttırılması bile hem temizlik hem de taşıma açısından zorluk olmaması için aşırı büyük halı tercihinde kaçınılmalıdır.  Halı seçimi nasıl olmalı? Halı seçimini yaparken bütün bir dekorasyonun parçası olduğunu unutmamak gerekiyor. Böylece hem kullanışlı hem de doğru bir görüntüye sahip halıyı seçmek mümkün olacaktır.

Halı Seçimi İle Tarzınızı Yaşatın

En güzel mekanları oluşturmak yine o mekanı kullanacak olan kişilerin memnuniyetine bağlıdır.  Böylesi bir durumda halı seçimi nasıl olmalı? Zevkinize uygun bir halı seçimi yaparak konforlu bir yaşamı sürdürmeniz mümkün olacaktır.  Severek kullandığınız koltuğa göre halı seçimi yapmanız halinde de yine evinizin havasına uyumlu olan bir halıyı seçmiş olacaksınız.  Zevklerimiz göre döşenmiş olduğunuz eviniz de kendi tarzınızı hissettirmesi çok kolay olacaktır.  Halı seçimini de bu yönde yapabilirsiniz. Halı boyutu nasıl olmalı?- derseniz de, mutlaka kullanacağınız ortamın boyutlarına göre bir seçim yapmalısınız.  Burada da orantılı yakalamak büyük önem taşıyor.

Bir önceki yazımız olan Daha Aydınlık Mutfaklar İçin Öneriler başlıklı makalemizde Aydınlık Mutfaklar, mutfak lambası nasıl olmalı? ve mutfaklarının avizesi nasıl olmalı? hakkında bilgiler verilmektedir.


Halı Seçiminde Kritik Öneriler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ