Kadına Dair Herşey

Hamile Giyimine Dair Tüyolar

Hamile Giyimine Dair Tüyolar

Hamilelikte doğal olarak her ay düzenli bir şekilde kilo almaktayız. Alıştığımız vücut formundan oldukça uzaklaşmaktayız. Bu nedenle de gardırobunuzdaki birçok kıyafeti giyemiyoruz. Bu durum az çok psikolojimiz etkilenirken bir taraftan da bize bebeğimizin yavaş yavaş büyüdüğünün habercisidir. Bu durumu bu yüzden sevinçle karşılıyor. Hatta dönem dönem aynanın karşısına geçip karnımızı izlemekten de oldukça büyük bir zevk alıyoruz. Ancak gittikçe büyüyen karnımız aldığınız kilolar zaman zaman bizi giyim konusunda büyük bir sıkıntıya sokmaktadır. Bu nedenle hamilelik döneminde nasıl giyinmeliyiz? Bilmeliyiz. Çünkü hamilelik dönemindeki giyim bebeğimizi de yanlış giyindiğimiz takdirde etkileyebilir.

 

Hamilelik döneminde Nasıl kıyafetler tercih etmemeliyiz?

 

  • Kesinlikle karın bölgenizi sıkan dar kemerli pantolon veya etekler tercih etmemeliyiz
  • Bacaklarımızı sıkan daracık çoraplar ya da pantolonlar giymemeliyiz.
  • Özellikle kadınlar topuklu ayakkabı konusunda çok hassastır. Ancak hamilelik döneminde kesinlikle topuklu ayakkabılardan uzak durmalıyız. Özellikle de ince topuklu ayakkabılardan çünkü vücudumuzda bir ağırlık, dengesizlik oluşturabilir ve çeşitli kazaları yol açabilir. Bu nedenle en azından hamilelik döneminde bu sevdamızdan vazgeçmeliyiz.

 

Hamilelik döneminde nasıl giyinilmeliyiz?

 

  • Hamilelik döneminde özellikle karnımızı sıkmayan bol esneyebilen kemer kısımları olan pantolon veya etekler tercih edebiliriz.
  • Aynı zamanda çeşitli bol elbiseler de giyebiliriz.
  • Genellikle rahat ve güvenli özellikle topuksuz ayakkabılar tercih edebiliriz.
  • Hamile giyim konusunda artık birçok yerde üretim çoğalmıştır ve bunun üzerine de mağazalar birçok yerde bulunmaktadır. Hamilelik döneminde hamile giyim mağazalarından çok pahalıya alışveriş yapmak yerine normal kıyafetlerin büyük bedenlerini ya da hamileliğe uygun olan tarzları tercih edebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Ekose Gömleklerin Modası Hiç Biter mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Hamile Giyimine Dair Tüyolar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE