Kadına Dair Herşey

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

 

Her kadının en büyük hayallerinden birisidir hamilelik.Peki hamile kalmayı tetikleyecek gıdalar ya da yöntemler neler işte bu yazımızda.

Kadın Hastalıkları ve tüp Bebek Uzmanları sarımsağın cinsel organlara kan akışını artıran çok güçlü bir bileşik olduğunu vurgulamıştır. Sarımsağın içinde bulunan B vitamini ve selenyum içeriği, kadının doğurganlık oranını artırıyor. Uzmanlar sarımsağın özellikle çiğ olarak tüketilmesini savunuyor.

Doğurganlığı Artıran Besinler

Doğurganlığı arttıran gıdalar ile ilgili bilgiler veren Kadın Hastalıkları ve Tüp Bebek Uzmanları kahvaltıda ihmal edilen vitaminlerden bahsediyor.  Yumurtanın içeriğinde protein, A ve D vitaminleri bulunmaktadır.

Bu nedenle yumurta tüketen kişide doğurganlık oranın arttığı görülmektedir. Lahana içeriğinde C vitamini yönünden zengindir. Önemli bir antioksidan olan lahana, yumurta ve spermleri korumak için oldukça etkili bir besindir.

Uzmanlar haftada iki kez balık tüketmenin hamile kalma oranını artırdığını belirtiyor. Büyümekte olan cenin gelişimi Omega-3 yağ asidi sinir sisteminin gelişimi için oldukça önemlidir. Haftada bir kez Somon, Uskumru, Hamsi, Sardalya, Alabalık gibi yağlı balıklar tüketilmektedir.

Çinko Eksikliğinizi Giderin

Yumurta oluşumu çinko eksikliğinde yavaşlamaktadır. Çinko içeren istiridye mutlaka menüde olmalıdır. B grubu vitaminleri ve potasyum için iyi bir besin olan Muz, seks hormonunu tetiklemektedir.

Muz ve Erkeklerde Cinsel İstek Artışı

Muz, erkeklerin cinsel isteğini kuvvetlendirir. Fesleğen ise erkeklerin ve bayanların kendilerini iyi hissetmeyi sağlayan bir bitkidir. Genel olarak fesleğen tüketimi sağlık hissi verir. Fesleğen dolaşıma iyi gelir, cinsel isteği artırır. Fesleğen kokusu tahrik olmaya yardımcıdır. Omega-3 yağ asitleri içeren badem ve erkeklerde testosteron üretimine yardımcı olur.

Badem Kadınlarda Doğurganlığı Artırıyor

 Badem E, B2 vitaminlerini, magnezyum ve kalsiyum içerir. Doymamış yağlar içeren Badem tüketilmesi hamile kalmak için önemli bir besindir. Badem tüketimi kadınlarda doğurganlığı artırmaktadır. Badem içerisinde bulunan E vitamini sperm üretimini erkeklerde olumlu yönde etkiliyor.

Erkeklik Hormonunu Güçlendiren Kereviz

 Androsteron içeren kereviz erkeklik hormonunu güçlendirir. Erkekler tarafından çiğ olarak tüketilince hormonların salgılanmasını sağlayarak karşı cinsin ilgisini çekmektedir.  Sarımsağın cinsel organlara kan akışını artıran çok güçlü bir bileşiktir.

Çiğ tüketilmeli hatta ezilmelidir. Bu mucizevî şifa deposu bitki hem diğer hastalıklara hem de cinselliğe, hem de fertlerine olumlu yönde etki etmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Kardeş İlişkilerinde Kıskançlık başlıklı makalemizde kardeşlik ve kıskançlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ