Kadına Dair Herşey

Hamile Olduğunuzu Öğrendikten Sonra

Hamile Olduğunuzu Öğrendikten Sonra

Bebek sahibi olmak dünyanın bilinen en güzel şeydir. Hatta çoğu insan bu duyguyu yaşamak için tonlarca para döker ve birçok zaman harcar. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz de bir anda ne yapacağınızı şaşırır ve bu duygu karmaşası içinde eliniz ayağınız birbirine dolaşır. Bu nedenle bu durumda ne yapmamız gerektiği konusunda birilerinin sizi bilgilendirmesi gerekir. Bu dönemlerde kesinlikle birinin desteğine ihtiyaç duyarız.

 

  1. İlk olarak mutlaka doktorunuza başvurmalısınız ve bundan sonraki süreç içerisinde nasıl bir yol izleyeceğinizi doktor ile istişare yaparak planlamalısınız.

 

  1. Daha sonra bunu sevdiklerinizle doya doya paylaşmalısınız mutluluklar insanlarla paylaştıkça güzelleşir.

 

  1. Mutlaka beslenme alışkanlıklarınızı hamile olduğunuzu öğrendikten sonra değiştirmelisiniz. Sağlıklı beslenmek hem bebeğinizin hem de kendi sağlığınızın daha iyi olması için çok önemlidir. Bu nedenle mutlaka daha sağlıklı beslenmeye özen göstermelisiniz.

 

  1. Eğer kullanıyor iseniz sigara alkol ve benzeri ürünleri bırakıp bu dönemde kesinlikle bunları kullanmamalısınız. Hatta zararlı birçok asitli içeceklerden uzak durmalısınız. Unutmamalıyız ki biz ne hissedersek o da onu hissedecek. Bu nedenle bu dönem içerisinde çok fazla üzülmemeye özen göstererek stres altında kalmamak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız.

 

  1. Çalışıyor iseniz hamilelik doğum izinlerini planlayarak ayarlamalısınız. Çünkü bu durum sizin bir süre kariyer planlarınızın etkilenmesine sebep olabilir.

 

  1. Tüm bunlara dikkat ettikten sonra yapmanız gereken tek şey bu durumun tadını çıkartmak. Çünkü dünyadaki en mucizevi şeye sahip olduğunuzu bilmelisiniz ve bu durumun sizi ne kadar şanslı ve mutlu yaptığını hissederek yaşamalısınız.

Bir önceki yazımız olan İzleme Alışkanlıklarına Müdahale Edin başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Hamile Olduğunuzu Öğrendikten Sonra Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ