Kadına Dair Herşey

Hamileler Hangi Tarz Kıyafetleri Giymelidir?

Hamileler Hangi Tarz Kıyafetleri Giymelidir?

Hamilelik çok özel bir dönemdir ve bu dönemde hem beslenmeye hem de giyilen kıyafetlere dikkat edilmelidir. Bu yazımızda hamile kadınlar nasıl giyinmeli sizler için anlattık.

hamileler-icin-kiyafet-onerileri

Hamileler İçin Kıyafet Önerileri

İlk Aylar

İlk 2 ay genellikle hamilelerde kilo alımı gözlenmez. 3. aya girildiğinde ise özellikle basen bölgesinde kilo alımı gerçekleşir ve pantolonlar dar gelmeye başlar. Bu sebeple 3. aydan itibaren esnek bantlı hamile pantolonları almaya ve giymeye başlamalısınız. İlk zamanlarda hamileliğin de verdiği heyecan ile fazla kıyafet almak doğru bir tercih olmayacaktır. İlerleyen dönemlerde daha fazla kilo alımı gerçekleşmeye başladığında hamile kıyafetlerinizi arttırmaya başlayabilirsiniz.

pregnant woman on the beach

Rahatken De Güzel Görünebilirsiniz

Birçok kadın her daim güzel ve bakımlı görünmek ister. Bu isteklerinden hamileyken de taviz vermek istemeyenler olabilir. Fakat şık ve modern görünmeyi rahat olmaya tercih etmeniz hem sizin hem bebeğinizin sağlığı için olumsuz etkiler oluşturabilir. Bu sebeple bu dönemde hem şık hem de rahat kıyafetler almaya özen gösterin. Rahat kıyafetlerinizi aksesuarla renklendirip olduğundan çok daha modern ve şık göstermek sizin ellerinizde! Bu dönemde bir fikir edinmek isteyenler şık ve modern hamile kadınların kombinlerini inceleyebilir.

hamile-sik-giyim

Yaz Aylarında

Sıcak havanın etkisi ve tüm vücudun taşıdığı yükün eskisinden daha fazla olması sebebiyle yaz döneminde hamile kadınlar daha fazla bunaltabilmektedir. Bu sebeple yaz döneminde mutlaka daha rahat ve daha esnek kıyafetler tercih edilmelidir. Seçilen kıyafetlerin kalitesi de oldukça önemlidir. Hava alan, doğal pamuklu olan kumaş tercihi hamilelerin bu dönemde çok daha rahat olmasını sağlayacaktır. Yaz döneminde genelde elbise tercih etmeniz de tavsiye edilir. Yaz dönemi güneş ışınlarından korunmak için bu dönemde biraz daha dikkat edilmelidir. Özellikle güneş kremi kullanmadan dışarı çıkılmamalı ve güneş ışınlarının dik açıyla geldiği saatlerde güneşin altında fazla durulmamalıdır.

Bir önceki yazımız olan Her Kadının Dolabında Olması Gereken 10 Ayakkabı Modeli başlıklı makalemizde kış şıklığı çizmeler, Kısa botlar ve Nude Rengi Bir Topuklu ayakkabılar hakkında bilgiler verilmektedir.


Hamileler Hangi Tarz Kıyafetleri Giymelidir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ