Kadına Dair Herşey

Hanımların Yeni Gözdesi Artık Yüksek Bel Pantolonlar

Hanımların Yeni Gözdesi Artık Yüksek Bel Pantolonlar

 

80’ler esintisi yaşadığımız günümüzde her gün yeni bir akım dahil oluyor bunlardan birisi de yüksek bel pantolonlar. Şuan trend olan bir çok kıyafet gibi yüksek bel pantolon da bohem tarzının izlerini taşımakta.

Düşük Bel Pantolonlar Neden Tercih Edilmemeli?

Önceden yüksek bel pantolonları hiç bulamazken şuan her yerde yüksek bel pantolon bulmak mümkün, hatta birkaç sene öncesine kadar kullanmak zorunda kaldığınız düşük pantolonları şuan neredeyse hiçbir yerde bulamazsınız. Düşük bel pantolonlar hem bayanların bacak boyunu kestiği için daha kısa gözükmelerine hem de göbek kısmından yağların, halk arasındaki tabiri ile simitlerin ortaya çıkmasına sebep oluyordu. Bunların üzerine giyen bayanların rahat hareket edememesi de bu sorunların üzerine tuz biber oluyordu.

Bacak Boyunuzu Uzatın

yuksek-bel-pantolonNeyse ki modacılarımız, bu konuda çok güzel bir dönüş yaparak bizleri 80’li 90’lı yıllara tekrar götürdüler. Yüksek bel pantolon kullanmanın da hem avantajı hem de dezavantajı bulunmaktadır. Yüksek bel pantolonlar bayanların daha uzun gözükmesini sağlayacaktır. Kısa boylu bayanların kurtarıcısı konumunda gibi görünse de, her yüksel bel pantolon için geçerli değildir.

Kısa Boylu Bayanlar Hangi Pantolon Modellerini Tercih Etmeli?

Kısa boylu bayanların yüksek bel İspanyol paça pantolon tercih etmeleri onlar için daha mantıklı bir seçim olacaktır. Yüksel bel pantolonu giyerken dikkat edilmesi gereken önemli bir kural, giyen kişinin karın bölgesinde herhangi bir fazlalığının bulunmaması gerekir. Yüksek bel dar paça pantolonları ise özellikle uzun boylu bayanlar tercihlerinin arasında bulundurmalıdır, bu tercih kısa boylu bayanlar için yanlış bir seçim olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Rahatlık Düşkünlerinin Gözdesi Tulum Modelleri başlıklı makalemizde tulum modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Hanımların Yeni Gözdesi Artık Yüksek Bel Pantolonlar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ