Kadına Dair Herşey

Hastalık Kapınıza Uğramasın

Hastalık Kapınıza Uğramasın

KIŞIN BU DUMANI ÜSTÜNDE GELENEKSEL LEZZETLERLE İÇİNİZİ ISITIN

Çok yakında sıkı sıkı giyinip paltolarımızı üzerimize geçirip atkılarımıza sarılıp sıcacık botlarımızı ayaklarımıza çekip, eldivenlerimizi ellerimizle buluşturarak buz gibi soğuk havalarla tekrar kavuşacağız. Birçok kadın yazı veya kışı daha fazla sevdiğini söyler. Bu kez kış kadınlarının çok hoşuna gidecek bir yazıyla sizleri karşılıyoruz. Bu mevsimin en güzel yanı ise o buz gibi soğuk havalarda sıcacık evimizden sıcacık yiyecek ve içeceklerimizle pencerenin kenarından çırılçıplak kalmış ağaçlarla donanmış sokağımızı izlemektir. Ve en sevdiğiniz bu ayın en kötü tarafı ise sizi yatak döşek yapacak soğuk algınlığı hastalıklarıdır. Bu nedenle hem hastalıklardan korunmak hem de keyifli günler geçirmek için sağlıklı beslenmeliyiz. Bu soğuk günlere şifalı tarifler ile hazırlanabilirsiniz.

Kışı sıcak çorbalarla geçirin.

Hepimizin kışa hazırlık için bir sürü sebze meyve kuruturuz, menemen fasulye konservelerimizi hazırlarız ve kışa kocaman bir merhaba deriz. En güzelleri ise içinde çeşit çeşit şifa içeren malzeme bulunan tarhana çorbasıdır. Soğuk günlerin en güzel alternatifidir tarhana çorbası. Bunun yanı sıra protein kaynağı olan yeşil mercimek, kırmızı mercimek gibi kuru bakliyat çorbaları ve mis gibi yayla çorbası, çeşit çeşit malzeme sebze koyabileceğiniz sütlü sebze çorbaları ve birçok çeşit çorbayla kışın içinizi ısıtabilirsiniz. Bütün bu çorbalar bize geçmişten gelen şifalı tarifler sağlık kaynağıdır.

Sıcacık bitki çaylarını alışkanlıklarınızın arasına koyun.

Hem pratik hem de şifa kaynağı olan bitki çayları olmazsa olmazınız olmalıdır. Birçok kişi tarafından fazlasıyla sevilen bitki çayları dünyası size kocaman bir keşif kapısı açıyor. İster kaynamış bir bardak suyunuza bir tutam kekik ile şifa katın isterseniz geleneksel lezzet nane limonu tercih edin. Papatya çayı ve melisa çayı ile de sakinleşip günün stresini atarken rahat bir uyku yaşamayı deneyebilirsiniz. Şifalı tarifler yani bu bitkisel çaylarla hem gripten hem de birçok hastalıktan korunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Islamayı Bileniniz Var Mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Hastalık Kapınıza Uğramasın Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ