Kadına Dair Herşey

Havalı Saçlara Sahip Olun

Havalı Saçlara Sahip Olun

Kış aylarının gelmesi ile birlikte cilt ve saç sıkıntılarımız da başlayacaktır. Çünkü soğuk ve kuru hava saçlarımızı kurutacak ve kırılmalara elektriklenmelere neden olacaktır. Kadınların el bebek gül bebek baktıkları en değerli mücevherleridir saçları. Çünkü havalı, güzel ya da bakımlı görünmenin yolu güzel saçlardan geçer.  O halde bakımlı saçlar için bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Saçlarınızı soğuktan koruyun.

Hava soğuk diye kendimizi eve kapatmamız ve tenimizi saçımızı soğuk havayla hiç karşılaştırmadan yaşamamız tabii ki de mümkün değildir. Bu nedenle dışarıya çıktığımızda mutlaka özellikle çok soğuk ve kuru zamanlarda başımıza bere, şapka gibi şeyler takarak ya da boğazlı kazaklarımız montlarımızın için saçlarımızın en azından uçlarını sokarak onları da giydirmeli yani soğuktan korumalıyız. Böylece bakımlı saçlar için yapmamız gereken ilk şartı yerine getirmiş oluruz.

Saçlarınızı Şımartın.

Kuruyan ve elektriklenen saçlarımıza her gün üzülür ve aynanın karşısında özgüvenimizin etkilendiğine şahit oluruz. O ahenkle dans eden saçlarınızın sönüp basit ve cansız, mat durmasınız tabii ki de istemezsiniz. Bu nedenle mutlaka saçlarınıza bakımlar uygulayın. Aktarlardan edineceğiniz çeşit çeşit yağlar ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Mesela;

_ Hepimizin evinde bulunan zeytinyağını tercih edebilir. Ve dönem dönem 2/3 yemek kaşığı zeytinyağına protein kaynağı yumurta ve sirke vb. ürünler ilave ederek hem canlı hem parlak hem de sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. (yumurta kullanacaksanız sıcak su ile asla durulamayın)

 

_Artık her köşe başında görebileceğimiz aktar dükkânları mevcut. Aktarlardan bize bakımlı saçlar için alternatif yağ önerileri isteyebiliriz. Badem yağı, çam terebentin, susam yağı vb. birçok yağ alarak saçlarınızı şımartabilirsiniz.

 

_Bakım kürlerinizin içerisine eczaneden edineceğiniz ek olarak C,B,E vitaminlerini ekleyebilir. Vitamin yönünden de zenginleşen kürünüzü saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yetiştirirken Bunları Unutmayın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Havalı Saçlara Sahip Olun Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ