Kadına Dair Herşey

Hayallerinizin Değil Bedeninizin Gelinliği

Hayallerinizin Değil Bedeninizin Gelinliği

 

İstisnasız tüm gelinler güzeldir ve gecenin prensesi onlardır. Ancak gelinlik seçimini doğru yapmak ve küçük dokunuşlarla göz alıcı bir güzelliğe sahip olmak, sadece gelin olduğu için güzel olmaktan daha iyidir.

Yüzlerce göz alıcı gelinlik modeli arasından seçim yapmak çok zor olsa da, en doğru tercihi, hayalinizdeki gelinliğe göre değil, vücut tipine göre gelinlik seçimi yapabilirsiniz.

Göğüslerin Büyüğü Küçüğü Dert!

Bedenine göre büyük göğüslere sahip kadınlar, tüm dikkati göğüslerinin çekmesini istemiyorlarsa toparlayıcı sutyen kullanabilecekleri modeller tercih etmelidir.

Dikkati başka noktaya çekmek de istenilen etkiyi gösterecektir. İddialı bir sırt dekoltesine yer verip ön kısmı sade tutarak, bu etkiyi yaratabilirsiniz.

Küçük göğüslere sahip gelinler ise, tam terinse işlemeli ve drape gelinlik modelleri tercih ederek uyumu sağlayabilirler. Dekoltesi fazla olmayan askılı modeller ve destekli gelinlikler tercih edilmelidir. Kayık yakalı modeller ve tek omuzlu gelinlikler de küçük göğüslü gelinlerde oldukça şık durur.

Yerden Bitme Gibi Olmayın!

Gelinlik modeli seçilirken dikkat edilmeyen bir diğer konu da vücut oranıdır. Üst beden alt beden uyumuna göre tercih yapılmazsa, gelin yerden bitmiş veya sırf bacaktan ibaretmiş zannedilebilir.

Bacak boyu kısa olanların yüksek bel modelleri, uzun olanların ise düşük bel gelinlik tercih etmeleri önemlidir.

Elma Dersem Helen, Armut Dersem Kabarık

Armut tipi vücuda sahip kadınlar, omuzlarını daha geniş gösterecek kayık yakalı veya drapeli modeller seçerken, elma tipi vücuda sahip kadınlar, V dekoltesi ile dikkati göğüslerine toplayabilir.

Geniş kalçaları gizlemek için kabarık modeller kullanılırken, yarım balık modelleri ile ortaya çıkarmak da mümkün.

Elma tip vücutta göğüs altında kemer kullanarak karın bölgesini gizlemek mümkün. Helen modeli ve A tipi gelinlik modelleri en uygun tercihler olacaktır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Artık Bir Klasik Haline Gelmiş Saten Gelinlik başlıklı makalemizde gelinlik modelleri ve saten gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.


Hayallerinizin Değil Bedeninizin Gelinliği Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ