Kadına Dair Herşey

Hızlı Ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Hızlı Ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarımız.En çok önem verdiğimiz ve bakımına en çok dikkat ettiğimiz saçımız.İstediğimiz uzunlukta olması,yani uzatmak için hangi yöntemlere ihtiyacımız var ve bu durumun hızlı ve doğal bir biçimde olması için ne yapmak gerekir.İşte tüm bunları bu yazımızda bir araya getirdik.

Saç Nasıl Daha Çabuk Uzatılır?

Saçlar kadınların en doğal ve en önemli aksesuarlarıdır. Özellikle kötü kuaförlerin mahvettiği saçları kestirmek zorunda kaldıklarında çok canları yanar. Bu durumda bir an önce saçları uzatmak gerekecek. Yapılması gereken şeyler son derece basit ve doğal. Öncelikle saçları her gün yıkamamakta fayda var.

Saç diplerinde toplanan yağ ve kir saçlara gübre olur. İki günde bir yıkamak ve tek şampuan yapmak en doğrusudur. Ayrıca varsa haftada bir kere saç maskesi uygulamak çok iyi bir fikir olabilir.

Hızlı Saç Uzatma Yolları

hizli-sac-uzatmakSaçları en çabuk ne uzatır? Saçları en çabuk uzatan bitki ısırgan suyu ve atkestanesi yağıdır. Ayrıca çam terebentin yağı ile badem yağı birlikte kullanıldığında saçlarda inanılmaz etkiler yaratabilir. Tüm bu yağ ve ısırgan suyu kullanımlarından sonra saçların bu bitkisel kürler ile en az on iki saat dinlendirilmesi gerekir.

Sonra yine tek şampuan ile saçlar yıkanmalı. Ama ılık su ile. Saçları sıcak su ile yıkamak hem baş ağrısına neden olur hem de saç diplerinin sızlamasına ve kepek oluşumuna.

Doğal bir şekilde saç uzatmanın yolu var mı?

Saçların çabuk uzaması için kullanılan en yaygın yöntemlerden bir diğeri sarımsaktır. Soyulmuş birkaç tane sarımsak bir bardak zeytinyağında bir hafta kadar bekledikten sonra saç dipleri bu yağ ile haftada iki kere masaj yapmak sureti ile ovalanır. Sekiz saat sonra ılık su ile yıkanmalıdır.

Sarımsak zeytinyağında olduğundan kokusu da olmuyor. Ayrıca saç kıran hastalığı olanlar bu ilaç sayesinde saçlarına kavuşuyor. Saçlar için en güzel yöntem saç diplerinin nefes almasını sağlamaktır. İki güne bir yıkadığınız saçlarınızı her gün taramalısınız. Hatta gün içerisinde birkaç kez kafanızı aşağı yukarı sallamak sureti ile saçlarınızı havalandırmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Temizleme Bu Kadar Kolay başlıklı makalemizde siyah nokta ve temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.


Hızlı Ve Doğal Saç Uzatma Yöntemleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ