Kadına Dair Herşey

Horlamadan Kurtulmak İsteyenler için 10 Harika Çözüm

Horlamadan Kurtulmak İsteyenler için 10 Harika Çözüm

Aşk her şeyden üstündür. Engelleri aşar, dağları yerinden oynatır, okyanusları geçer ve hayatları değiştirir. Aşkın aşamayacağı hiçbir engel yoktur… Horlama hariç ki, Amerika ve İngiltere’deki boşanma sebepleri arasında en yaygın üçüncü nedendir.

Horlayanlar ve horlayanlar ile aynı yatağı paylaşanlar için bu rahatsız edici alışkanlığın üstesinden gelebilmek adına birkaç ipucu ve hile hazırladık ve belki de uzun süredir bu sorundan muzdarip partnerinizin sonunda iyi bir uyku uyumasını sağlayabilirsiniz.

Horlamaya Pratik 10 Çözüm

  • Yan Tarafınız Üzerinde Uyumak

Horlama için uyku pozisyonu

Sırt üstü uyuduğunuzda, dil kökü ve yumuşak damağınız, gırtlağınızın arka duvarına doğru çöker ki, nefes almanızı engeller ve sonunda da bu sinir bozucu horlama seslerine neden olur. Eğer yan tarafınız üzerinde uyursanız, bu, boğazınızın açılmasına yardımcı olabilir ve horlamayı durdurmak için oldukça büyük bir fırsatınız olur.

 

  • Biraz Kilo Vermeye Çalışın

Horlamaya çözüm için spor

Bu, bir öncekine benzer bir konudur. Eğer aşırı kiloluysanız, ciğerlerinizin ve boynunuz nefes almanızı engelleyerek, horlamaya neden olur. Bu durum, karşılaşabileceğiniz en iyi ihtimaldir çünkü aşırı kilolu olmak aynı zamanda uyku apnesine de yakalanma riskinizi arttırmaktadır.

 

  • Yatmadan Önce Burnunuzu Sümkürün

 

Ağızdan nefes almak genellikle horlamaya neden olur, bu yüzden burnunuzdan nefes almaya çalışmak iyi bir fikir olabilir. Bunun için yatmadan önce burnunuzu sümkürmenizi ve eğer gerekirse hava yollarınızı temizlemek için çeşitli burun spreyleri kullanmanızı öneriyoruz. Bunun ek bir faydası ise, uyku kalitenizin artacağı olmasıdır.

 

  • Burun Bantları Kullanın

 

Eğer siz veya partneriniz burun kanallarınız sıkışık olduğundan dolayı horluyorsanız, burun kanallarını açan, nefes almanızı kolaylaştıran ve hatta hormalayı azaltan veya yok eden burun bantlarından kullanabilirsiniz.

 

  • Çarpık Septumunuzu, Burun İltihaplanmasını veya Diğer Tıbbi Sorunlarınızı Giderin

Horlama için tedavi

Eğer bunların herhangi biri horlamayı iyileştirmezse doktora görünmelisiniz. Çarpık bir septum, kronik sinüzit, kist ve diğer sağlık problemleri horlamanızın ana sebebi olabilir ve doktorunuz bunları gidermek için size yardımcı olabilir.

 

  • Kulaklarınızı Tıkayın

 

Eğer hiçbiri işe yaramazsa ve partneriniz tıbbi yardım almayı kabul etmiyorsa, bir diğer seçeneğiniz uyurken kulaklarınızı tıkamanızdır. Ancak kulaklarınız da dinlenmeye ihtiyaç duyduğundan, kulaklarınızı her gece tıkamamalısınız.

 

  • Horlama İçin Bitkisel ve Doğal Çözümler

Horlama için bitkisel çözümler

Horlamayı tedavi edebilecek ısırgan otu gibi bir dizi doğal antihistamin bulunmaktadır. Kurutulmuş ısırgan otu yapraklarını iki bardak kaynar suya ekleyin ve 10-15 dakika bekledikten sonra yatmadan önce için. Yatmadan önce nane çayı ile gargara yapmak da alerji ile başa çıkmanıza yardımcı olur.

 

  • Evi İyi Temizleyin

 

Alerjiler, horlamanın ana sebeplerinden birisidir, bu yüzden özellikle yatak odanız olmak üzere evinizi sıklıkla temizlemeniz önemlidir. Perdelerinizi, çarşaflarınızı ve odanızın köşelerini temizleyip, yıkayın.

 

  • Beslenmenize Dikkat Edin

Horlamaya çözüm için bitkisel tedaviler

İster inanın, ister inanmayın ama bunun horlamanız ile çok alakası vardır. Yatmadan önce ağır yemekler ve alkol tüketmekten kaçının. Alkol, boğaz kaslarını rahatlatır ve horlama ihtimalinizi arttırır.

 

  • Partnerinizle Ayrı Odalarda Uyuyun

 

Ayrı odaklarda uyumak biraz aşırıya kaçabilir ancak nihayetinde her ikinizde daha çok uyuyabilecek ve bir sonraki gün aktif ve canlı olabileceksinizdir. Bir diğer alternatif ise yatakta ters yatmanızdır, birinizin kafası diğerinin ayaklarının olduğu tarafta olmalıdır.

Eğer hiçbiri işe yaramazsa, umutsuzluğa kapılmayın. Her zaman partnerinizden gelen horlama seslerine alışma imkanınız vardır ve bu durum, daha iyi uyumanıza bile yardımcı olabilir!

 

Bir önceki yazımız olan Evde Yataktan Kalkmadan Yapabileceğiniz 6 Zayıflama Hareketi başlıklı makalemizde evde zayıflama hareketleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Horlamadan Kurtulmak İsteyenler için 10 Harika Çözüm Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ