Kadına Dair Herşey

İçinizdeki Çocuğu Büyütmeyin

Sayende.Net

Yazarın şu ana kadar yazılmış 2632 makalesi bulunuyor.

İçinizdeki Çocuğu Büyütmeyin..

Olgun olmak, aslında bir nevi yer ve zaman kavramında davranışların nasıl oluştuğu ile alakalı diye düşünüyorum.Olaylara bakış açınızdır sizi siz yapan.Kısaca şunu unutmamak gerekir ki,içinizdeki çocuk olgun olmanıza asla olumsuz bir etki yapmaz.Aslında sizi daha da olgun hale getirir.

Mutlu olursunuz..Polyanna olmanızı kimse beklemiyor ama zaten hergün binbir sorunla boğuştuğumuz hayatımızda,bu olaylara rağmen tat almaya çalışmak inanın sizi daha mutlu yapar.

Keyif aldırır..Yüzlerce metreden düşse de ölmeyen çizgi film karakterlerini,üzerine uçak düşenleri gördüğünüzde bir nebze de olsa sıyrılırsınız şu keyifsizlikten.Hayal kurmaya başlarsınız,dalar gidersiniz.Tükenmek bilmez bir enerjin olur..o içinde yer alan çocuk,kös kös oturup bakakalmanı istemez.Hareket katar sana.He bunun sana her zaman faydası olur mu? Ciddi bir ortamda takınman gereken bir karakter varsa,aman o an devreye girmesi biraz sakıncalı işte.Tam o esnada içten gelen bir gülme arzusu yapışırsa suratına vay haline.Gerçi yapışsa dahi,ilerleyen zamanda anlatacak da güzel bir anın olur.Gerçi kimseyi de umursamazsın.İçinde bir çocuk var çünkü senin.Annenin yaptığı kekin,fırına verilmeden önceki hamur halini seversin sen.İki bisküvi arasındaki krema senin ilk yediğin.Kısaca sen mutlu olmayı bilirsin..

Mutsuz olmaz mısın?Olursun elbet.Bazen hiç ayrılmak istemediğin,bitmesin dediğin anlar olur.Özlemle yad edersin onları.Çabuk güvenirsin.İnanırsın..Bir kazık yersin lakin ikinci şansı vermekten de asla vazgeçmezsin.Ancak o anlarda hep şu cümle yankılanır kulaklarında Sokrates’in söylediği..

“Dürüst bir insan,daima çocuk kalır..”

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Ne bekliyoruz? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İçinizdeki Çocuğu Büyütmeyin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ