Kadına Dair Herşey

İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne oyası kültürümüzün ve hala da günümüzün bayanlarının vazgeçilmezlerindendir. İğne oyaları sadece bizim ülkemizde ilgi görmüyor gün geçtikçe tüm dünyada oldukça ilgi görmeye devam eden iğne oyası modelleri her geçen gün kullanım alanlarını geliştirmektedir.

İlk çıkış noktası ile ilgili pek de bir şey bilinmeyen iğne oyaları için ilk kez yazma kenarlarında kullanıldığı bilinmektedir. Zamanla iğne oyaları yatak örtülerinden tutun da masa örtülerine hatta hatta havlu kenarlarına kadar pek çok alanda kullanılmıştır.

Yazma Modelleri

Özellikle beyaz yazmalarda kedini oldukça belli eden iğne oyası modelleri oldukça ilgi görüyor. Fakat bunun yanı sıra renkli yazmalara daha sade modeller uygulayarak da yazmalarınızı çeşitlendirmek sizlerin elinde.

Sizler de hobi tutkunlarındansanız ve bu tür işlere merakınız varsa kesinlikle iğne oyası işleri sizlere göre. Dilerseniz internet üzerinden onlarca çeşit iğne oyası yazma modellerine ulaşabilir yapım aşamalarına bakabilir ve rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

pembe-yazma-kenarligi

Çeyizlerin Vazgeçilmezi

İğne oyası hanımların olduğu kadar genç kızlarında çeyizlerinin vazgeçilmez bir parçasıdır hala. Genç kızların çeyizlerinden sonraki nesillere silsile halinde süregelen onlarca model günümüze kadar ulaşmış bazen bu modellerin yanında hanımlar yeni yeni modelleri bu kültür arşivine dahil etmişlerdir. Bu şekilde de sonraki nesillere kadar ulaşacaktır bu miras. İnce ince işlenmiş el emekleri bazen bir yazmada bazen de bir havlu kenarında hatta bazen de vitrin örtülerinde kendini gösteriverir. Fakat yine de yıllardır değişmeyen gelenektir yazma kenarındaki iğne oyaları.

Her geçen gün model kataloğuna yenileri eklenen iğne oyalarından sizler de dilediğinizi uygulayabilirsiniz. El emeği göz nuru denilen tabir tam da iğne oyaları işleri için kullanılmış bir tabirdir.

klasik-yazma-modelleri

Geniş Bir Uygulama Alanı

İğne oyaları aslında dediğimiz gibi sadece yazma ya da sadece havlu işlerinde kullanılmıyor. Günümüzde biraz daha form değiştiren iğne oyaları zaman zaman bir tabloda zaman zaman da bir aksesuar olarak çıkıveriyor karşımıza.

Son dönemlerde özellikle gençlerin de ilgisini aksesuarlara taşınması ile çeken iğne oyaları oldukça talep görmektedir. Bu şekli ile de zamanın gençlerinin ilgisini çekmesi de oldukça olumlu bir tablodur.

Bir önceki yazımız olan Çocuklarınıza Örgü Elbise Modelleri başlıklı makalemizde düz elbise modelleri, sade elbise modelleri ve sade ve düz elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


İğne Oyası Yazma Modelleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ