Kadına Dair Herşey

İkinci Kez Evlenenler Daha mı Mutlu?

İkinci Kez Evlenenler Daha mı Mutlu?

 

İkinci Kez Evlenenler Daha mı Mutlu?

Elbette ki kimse boşanmak niyetiyle evlilik gibi önemli bir kurumun temelini atmamaktadır. Ancak bazen hayatın getirdikleri, bazen de çiftlerin arasında yaşanan anlaşmazlıklara dayalı olarak da boşanmak suretiyle veya eşini hastalık, kaza gibi nedenlerle ölmesiyle çiftlerin yolları ayrılabilir veya hayatta yalnız kalabilirler. Elbette ki hayat uzun bir yoldur ve bu yolda yalnız yürümemek çoğunluk tarafından tercih edilebilir. İkinci kez evlilik birçok insan tarafından endişeyle karşılanan bir durum olsa da, ancak yeni bir hayatın başlaması için de yeni bir ilişkiye kendini hazır hissedebilecek hale getirmek gereklidir. Ayrılma sonrası yaşanan birlikteliklerin için de temeli güzel atılmış olanlar ikinci evlilikle sonuçlanabilir.

İkinci Kez Evlenenler Daha mı Mutlu

Araştırmalara Göre İkinci Evlilik

Her ne kadar araştırma sonuçları çok objektif değerlendirildiğinde çıkan sonuç ikinci evlilikler için çok da şans verilesi olduğunu söylemese de, boşanma yoluyla yolları ayrılan çiftlerin 3-5 yıl içinde yeni bir evliliğe evet dedikleri gözlemlenmiştir. Erkeklerin evlenme oranı, kadınlara oranla daha fazladır. Ancak araştırmanın devamında ortaya çıkan başka bir gerçek ise ikinci evliliğini yapan çiftlerin özellikle birbirlerini ilk tanıdıkları 6 ay içinde evlenme kararı almışlarsa çok daha hızlı boşandıklarıdır.

Araştırmalara Göre İkinci Evlilik

İkinci Evlilikte Nelere Dikkat Edilmeli

İlk evliliğin deneme, ikincisinin ise doğru olduğu sloganından hareketle ilk evlilikte yapılan hatalardan elbette uzak durmalı ve yaşanan geçmişten ders çıkarılmalıdır. İlk evlilikte genelde daha genç yaşın ve deneyimsizliğinde etkisiyle beklenti seviyesinin yüksekliği normal karşılanırken, ikinci evliliğe hazırlanırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey karşınızdaki eş adayınızı iyi tanımak ve beklentilerinizi bu gerçeklik üzerine oturtmanızı sağlamaktır.

İkinci Evlilikte Nelere Dikkat Edilmeli

Geçmişi Sırtınızda Taşımayın

Geçmişi Sırtınızda Taşımayın

Geçmişten ders almanın önemi kadar, geçmişte olan olayların üstünü kapatabilmek, onları geride bırakabilmek gereklidir. Hayatınızın bu yeni döneminde ikinci evliliğe vereceğiniz şansı harcamamak açısından bu çok önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Kız Arkadaşına En Güzel Nişan Yüzüğünü Yapan Fakir Genç başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İkinci Kez Evlenenler Daha mı Mutlu? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ