Kadına Dair Herşey

İnce Saçlara Hacim Kazandırmanın 10 Kolay Yöntemi

İnce Saçlara Hacim Kazandırmanın 10 Kolay Yöntemi

Eğer doğa ana size ince saçlar verdiyse, saçlarınıza hacim kazandırmak ve her sabah evden çıktıktan sonra onların istediğiniz gibi kalmasını sağlamak sizin için zor olabilir. Ancak bunu elde etmenin birçok yöntemi de bulunuyor.

Bu yüzden saçlarınızın her gün harika görünmesini sağlayacak en iyi hileleri bir araya getirdik.

İnce Tel Saçları Nasıl Hacimli Hale Sokarız

Saçınızın Boyutu ile Oynayın

İnce saçları kalınlaştırma yöntemleri

Birçok stilist ince saçlar için en ideal saç uzunluğunun omuz hizanızdan daha uzun olmaması gerektiği konusunda aynı fikirdedir. Bunun gibi kısa saçlar daha hacimlik görünmektedir. Bu uzunluktaki saçlar aynı zamanda daha rahat kontrol edilir. Elinizde ise saç uzunluğunuzu ayarlayarak daha hacimli saçlara kavuşmanız çok daha iyi bir seçenektir.

 

Çok Katlı Bir Saç Stili Tercih Edin

İnce telli saçları kalınlaştırma

Daha fazla hacim izlenimi veren bir diğer saç stili ise eşit olmayan ve karmaşık uzun bir kahküle sahip çok katlı saç stilleridir. Bu gibi bir saç kesiminin bir diğer avantajı ise her yüz ve saç tipine uygun olmalarıdır.

 

Biraz Renklendirin

İnce telli saçlar için renk seçimi

Saçlarınıza sadece makas yardımıyla değil, aynı zamanda biraz renk ekleyerek de hacim katabilirsiniz. Bu, aynı rengin birden fazla tonunu kullanacağınız sıradan bir gölgelendirme veya yeni bir renklendirme yöntemi olabilir.

 

Saçlarınızı Farklı Şekilde Yıkayın

İnce telli saçların yıkanması

Sadece saçlarınızı farklı bir şekilde yıkamanız bile biraz hacim kazanmanıza yardımcı olabilir. Tek yapmanız gereken bazı temel kuralları uygulamak:

  1. Şampuanı sadece köklerinize uygulayın ve ardından saçınızın geri kalanına yayın. Saçlarınızın uçları her zaman daha kuru ve kırılgandır, bu yüzden onları ovalamamalısınız.
  2. Tüm saçınıza saç kremi veya maskesi uygulayın. Nemlendirici şampuanlar köklere uygulandığı zamanlar sadece kökü daha ağır ve saçlarınızın daha düz olmasına neden olur.
  3. Düzenli aralıklarla saç derinizi yıkayın. Bu, kan dolaşımını hızlandırır ve ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlar.
  4. Saçlarınızı her gün yıkamamaya çalışın. Bu saçınızdaki koruyucu tabakayı yok eder ve sonucunda saçlarınız zayıflar ve hacim kaybeder. Aynı zamanda kuru şampuan kullanmak da oldukça iyi bir tercihtir.

 

Köklerinizi Kaldırın

İnce tel saçları kalınlaştırmak

Günümüzde özel spreyler ve saç bakım ürünlerinden anne ve büyük annelerimizin kullandığı maşalara kadar, köklerinize daha fazla hacim kazandırmak için birçok seçeneğe sahipsiniz. Eğer bunlardan herhangi birine sahip değilseniz sıradan saç tokalarını kullanmayı deneyin. Islak saçınıza bunları takın ve saçlarınızı bu tokaları çıkarmadan kurutun. Kökleriniz az da olsa kabaracaktır ancak yeterince doğal görünecek kadar da hacim kazanacaktır.

 

Çok Fazla Şekillendirici Köpük Kullanmaktan Kaçının

İnce telli saç bakımı

Çok fazla şekillendirici köpük kullanmak saçlarınızı birbirine yapıştırır ve daha ağır olmasına neden olur. Sonucunda da ek bir hacim kazandırmak oldukça zor olacaktır. Şu kuralı uygulayın: kısa saçları şekillendirmek için tek ihtiyacınız olan bir ceviz büyüklüğündeki şekillendirici köpüktür. Orta saçlar için bu ortalama bir yumurta büyüklüğünde olmalıdır ve uzun saçlar için ise bir tenis topu büyüklüğünde olmalıdır.

 

“Yaratıcı Kaos” İlkesini Uygulayın

İnce telli saçları kalınlaştırmak

Düz, dikkatlice taranmış saçlar genelde çok düz ve pürüzsüz görünürler. Öte yandan, biraz kaos eğer biraz daha fazla hacim arıyorsanız en iyi dostunuz olabilir. Bunu, hafif dalgalar yaratarak, bir saç bandı ile gevşek bir biçimde bağlayarak veya şekillendirici köpük kullanarak elde edebilirsiniz.

 

Kuru Şampuan Kullanın

İnce tel saçlar için kuru şampuan

Kuru sampuan, saçlarınızı yıkamak veya onları şekillendirmek için zamanı olmayanlar için bir can kurtarıcıdır. Köklerinizi pislikten arındırır ve aynı zamanda onları kaldırarak, hem temiz hem de hacimli olmalarını sağlar. Aynı etki, bebek pudrası kullanılarak da elde edilebilir.

 

Saçlarınızı Altta Kurutun

İnce telli saçlara fön çekmek

Sıradan bir saç kurutma makinesi ekstra hacim kazanmak için size yardımcı olabilir. Sadece başınızı öne eğin, bu sayede saçlarınız yüzünüze doğru dökülecektir ve sıcak havayı köklerinizden ucunuzu doğru gezdirin. Buna alternatif olarak, saçlarınızın üst kısmını yıkarı kaldırın ve dikey bir konumda kurutun.

 

Saçlarınızı Nasıl Ayırdığınızı Ayarlayın

İnce telli saçlı bayanlar için modeller

Doğal bir ortadan ayırma yapmak yerine, farklı bir şekilde ayırmayı deneyin. Bu konuda birçok seçeneğiniz vardır: zig-zag, yandan ayırma, alt yandan ayırma veya hatta hiç ayırmama. Bu basit hile köklerinize hacim kazandırabilir.

Bir önceki yazımız olan Makyajsız Güzel Ve Etkileyici Görünmek İçin 12 İpucu başlıklı makalemizde makyaj yapmadan bakımlı olmak hakkında bilgiler verilmektedir.


İnce Saçlara Hacim Kazandırmanın 10 Kolay Yöntemi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ