Kadına Dair Herşey

İnce Ve Düz Saçlar İçin En Güzel Kesimler

İnce Ve Düz Saçlar İçin En Güzel Kesimler

Saç kesiminde yüz hatları ve saçın yapısı istenilen görüntünün elde edilmesinde, belirleyici bir faktördür. Kalın telli saçlarda yapılan kesim modeli ince telli saçlar için istenilen sonucu vermeyebilir. Yazının devamında ince telli ve düz saçlar için saçı gür gösteren modeller hakkında size birkaç tüyo vereceğiz.

Kısa Saç Kesimleri

Eğer saçlarınızı kısa kullanmak istiyorsanız ince telli saçlar bunun için oldukça uygun bir saç yapısıdır. Kısa saç kesim modellerinde saça şekil vermek yapılan kesimin ortaya çıkması için önemli bir detaydır. İnce telli saçlara sahip kadınlar ise bu konuda oldukça şanslı. Saç yapınızın neredeyse kısa kesim modellerinin tümünü kaldırabilecek yapıda olduğunu bilmelisiniz. Seyrek saç kesim modelleri bayan kuaförleri tarafından yüz şeklinize ve isteğinize göre başarılı bir şekilde kişiye göre uyarlanabilir. Kısa saç kesim modelleri arasından pixie kesim ve bob kesim saçınızı olduğundan daha hareketli ve hacimli gösterebilecek alternatif modellerdendir. Özellikle pixie kesim modelleri son zamanlarda ünlüler arasında da yaygın kullanılan bir trend haline geldi.

Orta Boy Saç Kesimleri

Saçlarını çok kısa kullanmak istemeyen kadınlar, ince telli saçları için orta boydaki saç kesim modellerini de tercih edebilir. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir saç kesimi olan long bob saç kesimi ince telli saçlar için de oldukça doğru bir seçimdir. Long bob kesimlerin ince saça uyarlanması ise saçların arasına belli belirsiz katların atılmasıyla gerçekleşiyor. Böylece saçlar hem olduğundan daha hacimli hem de daha gür gösterilebiliyor.

Uzun Saç Kesimleri

İnce telli ve seyrek saçlarda uzun saç modelleri genellikle çok fazla tavsiye edilmese de, uzun saçtan vazgeçemeyen kadınlar için de birkaç alternatif mevcut. İnce telli saçlarınızı uzun kullanmak istiyorsanız dümdüz kesimlerden kaçınmalısınız. Saçlarınızın arasında ara makas uygulamasıyla kat verebilir ya da uzun perçemler kullanarak saçlarınızı hem uzun hem de hacimli bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm bu seyrek saç kesim modelleri bayan kuaförlerince ya da saç tasarım merkezlerince önerilen ve uygulanan modellerdendir.

Bir önceki yazımız olan Zeytinyağının Saça İnanılmaz Faydaları başlıklı makalemizde zeytinyağının saça yararları hakkında bilgiler verilmektedir.


İnce Ve Düz Saçlar İçin En Güzel Kesimler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ