Kadına Dair Herşey

İnci Gibi Dişlere Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

İnci Gibi Dişlere Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

 

İnci Gibi Dişlere Nasıl Sahip Olabilirsiniz ?

Dişler çoğu zaman önemsemediğimiz ve güzellik sırları arasında yeteri kadar değer vermediğimiz bir vücut bölümümüzdür. En önemli parçamız olan ağzımız, iletişimde ve yeme içmede kullandığımız organımızdır ve ilk dikkat çeken bölgelerimizdir. Peki inci gibi dişlere nasıl sahip olabilirsiniz gelin birlikte öğrenelim.

İnci gibi dişler için ne yapmak gerekir diyen bir çok kişi gülüş estetiği adı verilen uygulamalarla dişlerini yaptırarak beyazlatma işlemi yaptırmaktadır. Görünüm olarak çok yapay görünebilen bu uygulama, dişlere zarar verir.

Bu yüzden dişlerin inci gibi görünmesi için yapılması gerekenler doğal ve kalıcı olan diş bakımı uygulamalarıdır. Bunların en başında gelen iyi bir diş fırçası ve diş macunu kullanarak dişleri günde en az iki kere fırçalamaktır. Fırçalama süresi 2 – 3 dakika kadar olmalıdır.

  1. Dişlerin doğal yöntemlerle beyazlaması için ilk seçenek lezzetli bir çözüm olan çilektir. Çilek yiyerek ya da püre haline getirerek dişlerinizi ovaladığınızda, diş lekelerinizi giderebilir ve beyazlamasını sağlayabilirsiniz.
  2. Dişler için en sık uygulanan beyazlatma seçeneği kabartma tozudur. Kabartma tozunu diş fırçanıza dökerek dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
  3. Havuç, brokoli, kereviz, elma gibi meyve sebzeler doğal bir diş fırçası yerine geçebilir.
  4. Elma sirkesi ile ağzınıza gargara yaparak dişlerinizin beyazlamasına da yardımcı olabilirsiniz.
  5. Limon suyu bir çok konuda olduğu gibi dişlerde de etkilidir.
  6. Oksijenli su olarak bilinen Hidrojen peroksit de dişleri kısa sürede beyazlatır. Ancak bu da zararlı olabileceğinden haftada bir kez kullanılması yeterlidir.

beyaz-disler

İnci Gibi Dişler için Diş Beyazlatıcı Ürünler Etkili Mi?

Diş beyazlatıcı ürünler kısa sürede sonuç verse de, diş minesine zarar verdiği için tercih edilmemektedir. Bu yüzden her zaman doğal yöntemleri denemeli ve mutlaka diş hekimine giderek düzenli bir şekilde kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Diş beyazlatıcı uygulamalar çok yapay bir beyazlık verdiği için istediğiniz etkiyi yaratmayabilir. Ayrıca sürekli yenilemek gerekir ve bu da dişlerinize zarar verir.

Dişlerinizi fırçalarken otomatik diş fırçaları tercih ederseniz daha etkili bir temizleme sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tırnak Kesimi Nasıl Yapılmalı? başlıklı makalemizde nasıl tırnak kesilir ve tırnak kesmek hakkında bilgiler verilmektedir.


İnci Gibi Dişlere Nasıl Sahip Olabilirsiniz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ