Kadına Dair Herşey

İngiliz Tarzı Döşenmiş Bir Ev Nasıl Tanımlanır?

İngiliz Tarzı Döşenmiş Bir Ev Nasıl Tanımlanır?

Soylu, asil, zarif ve çiçek desenli bir evin İngiliz tarzı dekore edildiğini söyleyebiliriz. Küçük ama etkili detaylar hem evinizi stil sahibi yapar hem de kendinize ait olduğunu hissettirir. Rahat ve açık renkte mobilyalarla döşenmiş, dekoratif ürünlerle renk katabileceğiniz evinizde yazı da kışı da keyifle geçirebilirsiniz.

Desenli duvar kağıtları, tablolar, sehpa veya masada bulunan kır çiçekleri ile süslenmiş bir ev kendinizi daha huzurlu ve mutlu hissetmenizi sağlayabilir. Evinizde bir şömine varsa ve kullanmıyorsanız çevresinde küçük dekoratif kokulu mumlar kullanarak kış gecelerini daha keyifli bir hale getirebilirsiniz.Sade ve tek renkte mobilyalar ile döşenmiş bir ev için dekoratif ürünlerin renkli olması evinizde daha sıcak ve canlı bir atmosfer yaratacaktır. Eğer renkli mobilyalar kullanıyorsanız beyaz, altın veya gümüş renkli dekoratif ürünler kullanarak farklı bir uyum sağlayabilirsiniz.

Ingiliz Tarzi Dosenmis Ev

Eski Mobilya veya Eşyalarınızı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Eski bir sandığınız varsa  evinizin her köşesinde, farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. Salonda üzerinde resim çerçeveleri veya dekoratif küçük aynalarla kullanabilirken, yatak odasında da kıyafetlerinizi saklayabilirsiniz. Ayrıca sandıkları TV sehpası, orta sehpa olarak da kullanabilirsiniz.İsterseniz eski tahta sandalyeleri veya mobilyaları açık renkli pembe, yeşil, sarı renklere boyayıp evinizde farklı bir tarz yaratabilirsiniz.

İngiliz Tarzı Ev Dekorasyonu

Evinizin Koridoru Ve Merdivenlerini  Küçük Aksesuarlarla Renklendirmek

Evinizin daha az zaman geçirdiğiniz köşelerini  de renklendirerek her köşesinde uyum sağlayabilirsiniz. Merdivenli bir eviniz varsa küçük mumlar ve dekoratif biblo ve çeşitli aksesuarlarla renklendirebilirsiniz.

İngiliz Ev Dekorasyonu

 

Halı ,Duvar, Perde  Ve Mobilyalarda Renk Uyumunu Sağlamak

Ev dekorasyonunda en önemli konulardan birisi olan mobilya, halı, duvar ve aksesuarlarda renk uyumunu yakalamaktır. Halı tercih edilmeyebilir. Ancak böyle bir durumda da zemin döşemesi ve mobilyaların uyumuna da dikkat edilmelidir.Açık renkte mobilyalar için renkli , çiçek desenli bir halı ile uyum sağlanabilirken, koyu renkli mobilyalar için açık renkte perde ve halı kullanılabilir.Açık tonda renklerde kullanılan küçük yastıklar da mobilyaların rengine dikkat çekip, evinizde daha renkli bir ortam yaratacaktır.

Ingiliz Dekorasyon Ornekleri

Evinizin Tarzı Kendi Tarzınıza Uygun Olmalı

Bütün tavsiyeler ev dekorasyonu için faydalı ve gereklidir. Ancak en önemlisi yaşadığınızın evin sizin zevkinizi ve rahat ettiğiniz ortamı yansıtmasıdır. Kendinizi yaşadığınız eve ait hissettiren aksesuarlar fotoğraf çerçeveleri , tablolar  evinizde şık bir  ortam  yaratırken, anılarınızı da bir köşesinde yaşatır. Bu yüzden mutlu bir ev ortamı için önemli ve gereklidir.

İngiliz Ev Dekorasyonu Fikirleri ve harika modelleri bu yazımızda..

Bir önceki yazımız olan Rengarenk Mutfak Dolapları İle Mutfaklar Cıvıl Cıvıl başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İngiliz Tarzı Döşenmiş Bir Ev Nasıl Tanımlanır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ