Kadına Dair Herşey

İnsanlarla Doğru ve Etkili İletişimin Sırları

İnsanlarla Doğru ve Etkili İletişimin Sırları

 

İnsan ilişkilerinde en önemli kural onlarla doğru iletişim kurmaktan geçer. Peki, kaç kişi insan ilişkileri hakkında yeterince bilgiye sahip? Çok az denebilir. Şöyle ki özellikle iş görüşmelerinde patron vasıflı kişiler ‘ben’ kelimesini çokça kullanan insanları işe almamayı tercih ederler.

Çünkü tıpkı iş isteyende olduğu gibi işverende de ben duygusu hâkimdir. Bu yüzden statüsü yüksek olan kişilere ben değil sen demek daha uygundur. Tüm insanları etkilemenin birinci kuralı budur.

İnsanları Etkilemenin Yolları

dogru-iletisimİnsan ilişkilerinde insanları etkilemenin birçok yolu var aslında ama en önemlisi doğru giyimdir. Doğru giyinen bir kimse karşısındakini önce görünüşü ile etkiler. Daha sonra karşıdaki kişi ister istemez iyi giyimli kişiyi dinlemeye yönelecektir. Özellikle iş görüşmelerinde kıyafet çok önemlidir. Kıyafeti düzenli ve temiz olan kişi işe girmede herkesten bir adım öndedir.

Konuşma Tonu İle Etkileşim

İnsan ilişkilerinde konuşma tonu çok önemlidir. Ses tonları kişinin içinde bulunduğu ruh halini de yansıtır. Bu yüzden karşınızdaki kişi ile ne çok sert ne de çok yumuşak konuşmamaya dikkat etmelisiniz.

Sert konuşan kişi sinirli ve kibirli olduğu izlenimini bırakır. Yumuşak konuşan kişi ise ezik olduğu izlenimini… Bu yüzden orta yolu bulmak çok önemlidir. Konuşurken karşıdakinin gözünün içine bakmalı ve vücudu dik tutmaya özen göstermelidir. İnsan ilişkilerinde hitap dili de ayrıca önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Anne Ve Babalarımıza İtiraf Edemediğimiz 10 Şey başlıklı makalemizde anne ve baba hakkında bilgiler verilmektedir.


İnsanlarla Doğru ve Etkili İletişimin Sırları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ