Kadına Dair Herşey

İnsanlarla İletişiminizde Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 İpucu

İnsanlarla İletişiminizde Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 İpucu

Yeni tanıştığımız veya tanıdığımız insanlarla iletişim kurarken belli başlı noktalarda tıkanır veya sorun yaşayabiliriz.Frekanslarımız uymaz veya kanımız ısınmaz.Bazen iş hayatımızda mutlaka iletişim kurmamız ve iyi geçinmemiz gereken insanlar da olabilir.İşte bu önerilerimizi deneyerek sağlıklı sonuçlar alacağınızı düşünüyoruz.

  • Karşınızdaki kişi sizi tatmin etmeyen bir cevap veriyorsa,bu yalan bir cevap olabilir veya sorduğunuz bir sorunun tam yanıtı değilse;

yalan-sozsorduğunuz soruyu tekrarlamayın.Tekrar sormak yerine,sessizce gözlerinin içine bakın.Bu teknik onu köşeye sıkıştıracak ve inanmadığınıza kanaat getirip tekrar izah etmeye çalışacak.

  • Birisi size bağırıyorsa,mutlaka ve mutlaka sakin kalmaya ve vurdumduymaz görünmeye çalışın.İlk bağırma aşırı sinirle ortaya çıkar ve sizin de bağırıp çağırmanız olayın daha da büyümesini sağlar.Sizin sakin kalmanız,karşınızdakinde bir suçluluk hissi oluşturacaktır.
  • Hakkınızda ileri geri konuşan biri varsa şayet,cesaretinizi toplayın ve kendisine yakın bir yere oturun.Bu sizin,kendinize olan özgüveninizi gösterecek ve hakkınızda konuşan kişi siz uzaktayken yaptığı gibi konuşamayacaktır.

dedikodu

  • Gergin bir gün yaşamışsanız ve sinirliyseniz,sakız çiğneyin

sakiz-cigneme

Yemek yemek her zaman huzur ve güvenlik hissi veren bir olgu olmuştur.Sıklıkla da bu eylemi evde,kendi duvarlarımızın arasında gerçekleştirdiğimizden,beynimiz yemek yemeyi huzur olarak imgeler.Gergin olduğunuzda ağzınıza bir sakız atıp,çiğneyin.Beynimiz bu esnada yemek yiyor hissine kapılacak ve bir süre sonra daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

  • Sınav heyecanından kurtulmak istiyorum diyorsanız,hocayı en yakın arkadaşınız olarak görün.

sınav

Bu çok eski bir yöntemdir.Şayet o dersin hocasını en yakın arkadaşınız gibi görürseniz,sınavda daha rahat hissedeceksiniz.Böylece yanıtları vermeniz, çok daha az stresle daha kolay olacaktır.

  • Bir grup ortamında herkes toplu halde gülüyorsa,içgüdüsel olarak herkes en sevdiği ya da yakın olmak istediği kişiye bakar.Güzel bir espri sonrası,herkes gülerken bunu gözlemleyin.Çok şey öğreneceksiniz.

 

  • Eğer işiniz sürekli insanlarla iletişim halinde olmanızı gerektiren bir sektörse,karşınızdaki kişinin daha kibar,nazik olmasını sağlayabilirsiniz.

gorusme

Nasıl mı?Çalışma masanızın arkasına bir ayna koyun.Karşınızdaki kişi yansımasını ve hareketlerini görecektir.Psikolojik olarak,insan aynada en güzel halini görmek ister.Kimse şeytan gibi görünmek istemez.Bu nedenle karşınızdaki insan gayet nazik bir şekilde davranacaktır.

Birinden bir şey yapmasını istiyorsanız,istediğinizden daha büyük birşeyi öncelikli olarak isteyin.Kişi bunu red edince asıl istediğiniz şeyi söyleyin.İnsanlar daha önce arzu edilen birşeyi yapmıyorlarsa psikolojik olarak daha ufak olan istekleri yerine getirebiliyorlar.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ablanızın Sizin İçin Bir Hediye Olduğunun 10 Sebebi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İnsanlarla İletişiminizde Hayatınızı Kolaylaştıracak 8 İpucu Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ