Kadına Dair Herşey

İş Kıyafeti Seçimi

İş Kıyafeti Seçimi

Bayanlar her yerde olduğu gibi işyerlerinde de şık görünmek isterler. Bu durum özellikle ofis içinde çalışan bayanlar için biraz daha fazla önem arz etmektedir. Çalışırken şık görünmek adına rahatlığınızdan taviz vermeyeceğiniz kıyafetleri tercih etmelisiniz. Çok kısa etekler bacaklarına güvenen bayanların ilk tercihleri arasında olsa da çoğu zaman rahat hareket etmeye engel olduğu için sıkıntı yaratabilmektedir. İş kıyafet seçimi işveren tarafından serbest kılınmış ise mevsime uygun rahat kombinler ile çok şık görünebilir aynı zamanda işinize daha iyi adapte olabilirsiniz. Bazı işyerleri iş elbisesi kullanımını zorunlu kılmaktadır. Bu durum aslında her gün ne giysem derdine son vermekle birlikte farklı giyinmek ve giydiği kıyafet ile dikkatleri üzerinde toplamak isteyen bayan çalışanlar için sıkıntı arz etmektedir. İşveren açısından ekstra maliyet olmasına rağmen işyerinin daha kaliteli ve disiplinli görünmesine olağan sağlayan iş elbiseleri kıdemlere göre farklılık gösterebilmektedir. İş kıyafetleri fiyatları alınacak adede göre değişiklik gösterebilmektedir

is-kıyafeti

İşveren Açısından Kıyafet Seçimi

İşverenler iş kıyafeti seçimi yaparken öncelikle bunun için her yıl belli bir bütçe ayırmalıdır. Sürekli kullanılacağı dikkate alındığında her bir personel için yılda iki defa kıyafet alınması gerektiği düşünülerek bütçe bu doğrultuda ayrılmalıdır.Ucuz kıyafet almak yerine kaliteli ve uygun fiyatlı kıyafetleri tercih etmelidir. Personelin işini yapmasına engel teşkil etmeyecek şekilde rahatlığın ön planda olduğu iş kıyafetleri modelleri tercih edilmelidir. Soğuk bölümlerde çalışan personel için daha kalın sıcak bölümlerde çalışanlar için daha ince kıyafetler seçmek önemli bir detaydır. Kıyafetlerin rengi işyerinin konseptine uygun olmalıdır.

Çalışan Açısından Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır

is-kıyafeti-secimi

Bazı işyerleri tek tip kıyafet belirler ve bunun masrafını çalışana yükler ya da kıyafeti serbest kılar ancak konsepte uygun renkler isteyebilir. Bu durumda iş kıyafeti seçimi yaparken öncelikle kendi rahatlığınızı düşünmelisiniz. Personel kıyafetleri birçok yerde hali hazırda satılmaktadır. Size uygun olanını seçerken bir takım kriterlere bağlı hareket ederseniz iş yerinizde çalışırken çok daha rahat olursunuz. Öncelikle kaliteli kıyafeti uygun fiyatla almaya çalışırsanız daha uzun süre kullanabilirsiniz. Renk ve desen konusunda iş yerinize uygun seçimler yapmanız size çok daha ciddi ve hoş bir görünüm kazandıracaktır. Bulunduğunuz departmana göre ince ya da kalın kumaş tercih etmelisiniz. Anlaşılacağı üzere ilk olarak görüntünüz değil rahatlığınızdır. Çalışma saati ilerledikçe size sıkıntı yaratmayacak kıyafetler tercih etmeniz yapılacak en doğru hareket olacaktır.

İş hayatınızda giyebileceğiniz,ilham niteliğinde 17 farklı kombin önerisi için tıklayın

 

 

Bir önceki yazımız olan Hangi Renk Hangi Renkle Uyumlu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


İş Kıyafeti Seçimi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
CLOSE
CLOSE