Kadına Dair Herşey

İş Yerinde Hangi Saç Modelleri Kullanılabilir?

İş Yerinde Hangi Saç Modelleri Kullanılabilir?

Her gün düzenli gidilen iş yerleri, resmi ortamlar olduğu için, biraz düzenli giyinmek ve saç şekline ve makyaja dikkat etmek faydalı olacaktır. İş yerinde abartılı saç ve makyaj yapmak, fazla dekolte giysiler giyinmek, çevredeki insanların dikkatini dağıtarak, iş yerinin ciddi havasını bozar. Zaten çalışan kadınların işe giderken hazırlanması, oldukça uzun sürer. Her sabah erkenden kalkıp evi düzenlemek, kahvaltı yapmak, çocukları yerleştirmek ve iş yerine yetişmek, oldukça zaman alır. Bu sebeple çalışan kadınların saç modelleri, mümkün olduğu kadar kolay şekil almalı ve sade ama şık bir hava yaratmalıdır.

Çalışan kadınların bakımlı olması; her kadının bakımlı olması gerekir. Ama çalışan ve her gün dışarıda olan kadınların kendi görüntüsüne dikkat etmesi çevreye gösterdiği saygıyı yansıtacaktır.

Uzun Saçlı Çalışan Kadınlar İçin Saç Modelleri

isyeri-sac

Uzun saça sahip çalışan kadınların, düzleştirici ile şekillendirilmiş saçları rahatlıkla kullanması mümkündür. Yine uzun saçlardan dağınık topuzlar ve atkuyruğu modelleri yapılabilir. Fakat her gün saçları temiz ve düzgün tutmak oldukça zor olur. Bu sebeple de rahatlık açısından fazla uzun saç tercih edilmez.

Çalışan Kadınlar İçin Omuzda Kesilmiş Saç Modelleri

Çalışan kadınların en çok tercih ettiği ve rahat kullandığı saçlar, omuz hizasında kesilmiştir. Önü uzun arkası katlı küt modeller, birçok çalışan kadın tarafında tercih edilir. Yine düz küt saçlar, gerektiğinde toplanabilmesi sebebi ile sık tercih edilen saç modelleri arasındadır. Omuzlarda kesilmiş katlı kesim modeller de yüz hatları ile uyumlu olan çalışan kadınlara rahat kullanım imkânı yaratır.

Kısa Kesilen Saç Modelleri

ofiste-sac

Çalışan kadınların, en rahat kullandığı saç şekli, kısa kesilmiş saç modelleridir. Kulak hizasında kesilen küt saçlar veya katlı kesilmiş erkek boy saçlar, hem sabah şekle girmesi açısından hem kolay yıkanması açısından daha fazla tercih edilir.  Kısa kesilmiş erkek boy saçlar, çok az bir briyantin veya saç köpüğü ile şekle girecektir. Kısa kesilmiş küt model ise düz saçlara sahip çalışan kadınlara rahat kullanım imkânı yaratır. Her sabah saçı fönlemeye gerek kalmaz.

İşte iş yerinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz saç modelleri

isyeri-sac-modelleri isyeri-sac-modelleri-1 isyeri-sac-modelleri-2 isyeri-sac-modelleri-3 isyeri-sac-modelleri-4 isyeri-sac-modelleri-5 isyeri-sac-modelleri-6 isyeri-sac-modelleri-7 isyeri-sac-modelleri-8 isyeri-sac-modelleri-9 isyeri-sac-modelleri-10 isyeri-sac-modelleri-11 isyeri-sac-modelleri-12 isyeri-sac-modelleri-13 isyeri-sac-modelleri-14 isyeri-sac-modelleri-15 isyeri-sac-modelleri-16 isyeri-sac-modelleri-17

 

Bir önceki yazımız olan Makyaj Olmadan Da Güzel Olabilirsiniz başlıklı makalemizde makyaj ve makyaj hileleri hakkında bilgiler verilmektedir.


İş Yerinde Hangi Saç Modelleri Kullanılabilir? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ