Kadına Dair Herşey

Işıltılı Makyaj Önerileri

Işıltılı Makyaj Önerileri

Işıltılı makyaj deyince aklınıza parıl parıl parlayan simli farlar gelmesin. Işıltılı makyaj, yüzünüzü olduğundan daha canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayan bir makyaj çeşididir. Bu makyajı uygulamak için nasıl yapıldığını bilmemiz gerekiyor çünkü ışıltılı makyaj deyince insanların aklında canlanan görüntü çok farklı. Bu ışıltıyı yakalamak için cildimizde daha doğal duran aydınlatıcılar ve göz makyajımızda seçtiğimiz eyelinerların ışıltılı olanlarını tercih ediyoruz. İşte size doğal görünümlü makyaj yapabilmek için tüyolar;

isiltili-makyaj

Cildimizi Nemlendirerek Yüz Makyajına Başlayalım

Işıltılı göz makyajımızı yapmadan önce her zamanki gibi cildimizin zeminini makyaja hazır hale getirmemiz gerekiyor. Bunun sırrı ise cildi nemlendirmekten geçiyor. Önceden kullandığımız nemlendirici ile yüzümüzü nemlendirelim. Yaklaşık 5 dakika sonra ten rengimize uygun fondöteni yüzümüze eşit şekilde dağıtarak uygulayalım. Bu noktadan sonra mutlaka bir likit aydınlatıcı kullanmamız gerekli. Çok az alarak cildimize hafif bir ışıltı vermesi için yayalım. Yaptığımız makyajı sabitlemek ve daha doğal bir görünüm sağlamak için son olarak aydınlatıcı bir pudra uygulayalım.

 Işıltı Veren Cilt Mükemmelleştiricisi İle Tanışın

Tam Türkçe karşılığı ışıltı veren cilt mükemmelleştiricisi olan makyaj ürünü yüzünüzü olduğundan daha ışıltılı gözükmesini sağlar. Makyaj malzemeleri satan yerlerden satın alabilirsiniz. Uygulamak isteğe bağlıdır.

Göz Makyajına Başlayalım

Far seçiminde ışıltılı ve simli farlar kesinlikle kullanmıyoruz. Bunun yerine çok açık renkler veya metalik renkler seçiyoruz ve göz kapağımızın üzerine uyguluyoruz. Daha sonra gözleri daha da vurgulamak için siyah simli bir göz kalemi ile göz çerçevemizi çiziyoruz. Rimel seçiminde ise, siyah göz kalemi kullanıldığı için siyah yerine renkli rimelleri tercih edip, uygulayabilirsiniz.

Allık ve Rujla Son Dokunuş

Ruju sürmeden önce, günlük kullandığınız allığınızı elmacık kemiklerinizi belirginleştirecek kadar kullanıyoruz. Makyaj yöntemlerinde en sık yapılan hata yanlış ruj seçimidir. Işıltılı makyajımızı vurgulamak için ışıltılı parlatıcı veya mat bir rujun üzerine ışıltılı parlatıcı uygulayıp makyajımızı sonlandırmalıyız.

golgeli-makyaj

Makyaj yapmanın yolları düşündüğümüzden fazla olsa da, güzel ve çekici bir görüntü yaratmak için yapılan makyaj yöntemleri oldukça kısıtlıdır. Sizde kendinize en çok yakıştığını düşündüğünüz renklerden yana tercihlerinizi kullanın.

Bir önceki yazımız olan Retro Koşu Düz Koşudan 6 Kat Daha Fazla Kalori Yakıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Işıltılı Makyaj Önerileri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ