Kadına Dair Herşey

Sayendeden Dev Hizmet-İş Yerinde Çalışıyor Gibi Görünün

Sayendeden Dev Hizmet-İş Yerinde Çalışıyor Gibi Görünün

Bakın şimdi burada aradaki farkı net bir şekilde anlayalım.Çalışmak ayrı bir konu,çalışmak gibi görünmek çok ayrı.Bazen üstleriniz siz çok çaba sarf etseniz de,gerçekten çok çalışsanız da bunu görmeyebilir ya da görmek istemeyebilir.Hatta bazen isyan ederseniz.Semiha Hanım oturuyor,birşey yapmıyor ama maşallah herkesten çok çalışıyor gibi duruyor.İşte o Semiha Hanım işi biliyor.Nerde ne yapması gerektiğine gayet hakim.Ama endişe etmeyin.Sizlere o tüyoları vereceğiz.Patron geldiğinde bu yazıyı hemen kapatın,simge durumuna düşürün,geçmişi silin,arkada iz bırakmayın.

Dosyalarınız her daim elinizde olsun

İlk kural nereye giderseniz gidin elinizde A4 kağıtlarınız olsun.Masadan kaltığınızda bir yerlere giderken de yavaş adımlarla değil,hızlı adımlarla ilerleyin.Gerekli,gereksiz her kağıt parçası kolunuzun altında,elinizde yer alsın.

calisiyor-gorunmek-1

 

Masayı kalabalık tutun

Bırakın düzenli tertipli olmak hevesini.Her daim masanızın üzerinde belgeler,kitaplar yer alsın.Çalıştığınız bölümle alakalı kitaplarınız masanızın üzerinde olsun.Hatta sayfaların arasına bir gözlük yerleştirin.Arada oradan araştırma yapıyorum mesajını verin.

calisiyor-gorunmek-2

 

Mutsuz görünün

Ama bu mutsuzluk işimden mutsuzum mesajını vermesin.İşler çok yoğun,bu işleri bitirmem lazım,nasıl yetiştiricem,bitirmem lazım mutsuzluğundan bahsediyoruz.Yani iş biterse ben mutlu olurum mesajı vermek önemli olan burada.Arada parmaklarınızı masanın üzerine koyup,tırırık tırırık diye ses çıkartın.Etrafa bakın,düşünür gibi yapın.

calisiyor-gorunmek-3

 

Molaları iyi değerlendirin

Dışarıda yiyorsanız yemeği arada ofise söyleyin.Dışarıda yemeğe ayıracak vaktim yok mesajı verir.Her zaman da yapmayın,abartı olur.Arada yemeği de 5-10 dakşka geç yemeye başlayın.

calisiyor-gorunmek--4

Toplantılarda sürekli not alın,yazın karalayın

Okul günlerini hatırlayın yahu.Hocayı dinler gibi göründüğünüz zamanları.Gözler onda ama kafa başka yerde.Toplantı varsa kalemle sürekli birşeyler yazın,karalama yapın.Bu esnada akşam eve giderken ne alsam listesi çıkartabilirsiniz.

calisiyor-gorunmek-5

 

Bir eşyanızı ofiste bırakın

Ceketiniz veya çantanızı bırakın ofiste.Her daim ordasınız izlenimi yayar ortalığa.

calisiyor-gorunmek-6

 

Teknolojiyi aşağılayın

Vay efendim bilgisayar çok yavaş,yok efendim bir işlem için bu kadar beklenir gibi söylenin.Bu esnada iş yerinde bir bilgi-işlem personeli varsa çocuğu da yakmayın.Bilinçli yapın bunu.Sanki çok iş yapmak istiyorum ama teknoloji önümdeki tek engel mesajı verin.

calisiyor-gorunmek-7

 

Servise son anda gidin

Lavaboya uğrayın,makyajınızı tazeleyin,biraz oyalanın.Sonra da hızlı adımlarla koşa koşa gidin servise.Çok özür dilerim dosyaları yetiştiremedim diyin.

calisiyor-gorunmek-8

 

Bir önceki yazımız olan Çocuk Yetiştirmede Annelerle Babaların Çok Farklı Düşündüğünü Gösteren 11 Tespit başlıklı makalemizde anne ve baba, çocuk eğitimi ve komik hakkında bilgiler verilmektedir.


Sayendeden Dev Hizmet-İş Yerinde Çalışıyor Gibi Görünün Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ