Kadına Dair Herşey

Kabarık Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Kabarık Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Kabarık Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır?

Kabarık saçlar hemen hemen her kadının karşı karşıya kaldığı sorunların başında gelir. Kabaran saçları kontrol altına almak epey zordur. Kabarık saçlarla baş etme yollarını doğru bir şekilde uyguladığınızda saçlarınızla barışık bir hale gelmeniz mümkün.

Kabarık Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır

Saçlarımız kış veya yaz demeden sürekli kabarıyor. Yaz aylarında nemli hava nedeniyle kabaran saçlarımız kış aylarında yağmurun etkisiyle elektrikleniyor.

Saç Bakımını İhmal Etmeyin

Saçların kabarması veya elektriklenmesi saçın neme duyduğu ihtiyacı ortaya koyuyor.  Saçlar zamanla kuruyor. Özellikle mevsimsel etkilerde saçın kuruması için sebep oluşturmaktadır.

Saçların kurumasıyla birlikte çok fazla kabardığı gözlemleniyor. Bu aşamada saç yapınıza uygun şampuan seçimi yapmak oldukça önemli. Saç bakımınızı saç maskeleriyle desteklemekte saçın nemini kazandıran en önemli unsurların başında geliyor.

Saç Bakımını İhmal Etmeyin

Sülfatsız Şampuanlar Kullanılmalıdır

Saçların kabarmasını engellemek istiyorsanız kullanmış olduğunuz şampuanların sülfatsız olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.  Sülfat içermeyen şampuanlar saça eski nem dengesini kazandırmaya yardımcı olur.

Sülfatsız Şampuanlar Kullanılmalıdır

Sülfatsız şampuanların içerisinde köpürmeyi sağlayan tuz bulunmamaktadır. Şampuanların saçı köpürtmesi her ne kadar temizliyor düşünsenize zemin hazırlasa da durum aslında öyle değil. Şampuanlar ne kadar çok saçı köpürtürse saçın nem dengesi de o kadar kayboluyor. Kabarık ve elektriklenen saçlara sahipseniz sülfatsız ve köpürmeyen şampuanlar seçmeye özen göstermelisiniz.

Saç Kremi Kullanın

Saç Kremi Kullanın

Kuruyan saçlar havadaki nemi çeker. Bu durum ise saçların elektriklenmesine ve kabarmasına sebep olur.  Bu durumda saç kremleri oldukça önemli bir yere sahip.  Özellikle gliserin içeren saç kremleri nemi saça hapsederek saçlarınızın kabarmasını önler.

Saç kremi seçimi kadar uygulaması da oldukça önemli bir yere sahiptir. Saç kremini uygularken saçların orta kısmından başlayıp saçların uç kısmına doğru uygulamaya dikkat edin.  Saç kremini saçta birkaç dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Saç Maskesi Kullanımı Önemlidir

Saçlarınız sürekli kabarıyorsa gerekli saç bakımının yapılması gerekir.  Haftada bir gün saç tipinize uygun saç maskeleri uygulayarak saçınıza bakım yaptırabilirsiniz.  Saçlar güneşten, mevsimlerden, boyadan, stresten veya denizden etkilenir. Tüm bu unsurlar nedeniyle eski sağlığını kaybeder ve cansızlaşır. Saç maskeleri uyguladığınızda saçların kuruluğu ortadan kaldırılır ve saç eski nem dengesine kavuşur.

Saç Maskesi Kullanımı Önemlidir

Duştan Sonra Saçınızı Topuz Yapmaya Özen Gösterin

Duştan sonra saçı topuz yapmak saçınızın kabarmasını önleyecek ve doğal bukleler elde etmenize yardım olacaktır.

Fön Makinesi Kullanırken Dikkatli Olun

Fön makineleri saçın nemini yok eder.  Bu nedenle saçlarınızı kuruturken saçlarınızın %90’ının kendisinin kurumasını sağlayın. Geriye kalan %10’luk kısmı ise fön makinesi yardımıyla kurutabilirsiniz.  Isıya karşı koruyucu krem kullanarak fön makinesinin etkilerini en aza indirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Cilde Sahip Olmak İçin Nasıl Davranılmalıdır? başlıklı makalemizde cildi olumsuz etkileyen unsurlar, Cilt güzelliği ve güneş koruyucu kremler hakkında bilgiler verilmektedir.


Kabarık Saçlar Nasıl Kontrol Altına Alınır? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ