Kadına Dair Herşey

Bu Cinayetler Neden Son Bulmuyor?

Bu Cinayetler Neden Son Bulmuyor?

Gün geçmiyor ki haberlerde bir kadınımızın daha cinayete kurban gittiğini görmeyelim. Hem de haberlerde görüp duyduklarımız sadece çok ufak bir kısmı… Maalesef ki gerçek rakamlar kan donduracak cinsten… Kadınların cinayetlere kurban gitmesine kulağımız ne kadar da alışmış öyle değil mi? Artık haberlerde duyduğunuzda şaşırmıyor, sadece öfkeleniyoruz. Zaten bir süre sonra da unutuyoruz. Ta ki yeniden canımızı acıtan bir haber alana kadar… Kadın cinayetleri toplumumuzda yeterli cezayı almamakta, genel olarak hafifletici sebepler neticesinde ya cezada indirim ya da cezanın uygulanmaması gibi sonuçlar ortaya çıkmakta… Hangi neden hafifletici gelebilir bunca kadının kanının dökülmesine o da ayrı bir merak konusu…

Peki, kadın cinayetlerinin sosyal medyadaki yeri ne? Genel olarak teknolojiden yardım alarak bu cinayetlere dikkat çekiliyor. Gerek televizyon programlarında gerekse sosyal medyada bu konular oldukça hassasiyet ile karşılanmaktadır. Toplum olarak canımızın yandığını bir şekilde belli etmeye, sesimizi çıkartmaya çalışıyoruz. Ne derece etkili olduğu bilinmez fakat elimizden gelen ne varsa birey olarak yapmak da bize düşüyor. Kadın cinayetleri haberlerinden bunalan herkesin kendi çapında da olsa bir şeyler yapması gerekiyor. Bu nedenle de siyasetçilerden tutun da televizyon programcılarına kadar burada büyük bir görev düşüyor. Ayrıca bireysel olarak yazarlar, fotoğrafçılar, şarkıcılar ve çok daha fazlası, kendi işi ile bu konuları ortaya çıkartmak için sosyal sorumluluk projelerine imza atıyorlar.

Kadın cinayetlerindeki unsurları hiç düşündünüz mü? Maalesef ki kadın cinayetlerine bakıldığında töre cinayetleri, kıskançlık krizleri, namus cinayetleri gibi akıl almaz sebepler ile kadınların canına kolaylıkla kıyıldığı aşikar. Kadınlar kendi hak ve özgürlüklerinin bilincinde olmadan, her türlü şiddete ve tehdide maruz kalarak susuyorlar. Kadın cinayetleri nedenleri incelendiğinde, her birinin birbirinden daha aykırı, daha can acıtıcı olduğu görülse de bitmeyecek gibi görünüyor maalesef.

Bir önceki yazımız olan Bu Pratik Bilgiler Evde İşinizi Fazlasıyla Kolaylaştıracak başlıklı makalemizde pratik bilgiler ve püf noktaları hakkında bilgiler verilmektedir.


Bu Cinayetler Neden Son Bulmuyor? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ