Kadına Dair Herşey

Kadın Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?

Kadın Hastalıklarından Nasıl Korunuruz?

 

Kadın üreme organlarına meydana gelen hastalıkların adlarına genel olarak kadın hastalıkları denilmektedir. Bu rahatsızlıklar ilk duyuşta insanı ürkütür derecede rahatsız etmektedir. Günümüzde herkes tarafından bilinir ki jinekoloji kadın rahmi rahatsızlıklarını inceleyen bilim dalıdır ve bu dalda oldukça geniş incelemelerle yeni buluşlar yapılmıştır ve tıp alanında gelişmeler hala devam etmektedir.Kadınlar bilmelidir ki rahimlerinin sağlığını korumak için belli başlı yöntemler bulunmaktadır ve bu kuralları ergenliğe girmiş her birey kendisi uygulayabilir.

Rutin Muayenelerle Kadın Hastalıklarından Korunma

Her kadın 6 ayda bir kez kadın hastalıkları ve jinekoloji bölümüne gitmeli ve rutin muayeneleri olmalıdır.Bu muayeneler herhangi bir şikayet olmaksızın yapılır. Bu muayeneler hayat kurtarıcıdır. Ve erken teşhisin öncüsüdür.

Kegel Egzersizleriyle Kas Gelişiminizi Arttırın

 Bu egzersizlerle rahim çevresine sarılmış olan kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.Bu egzersizde pelvik kaslarınızı ritmik hareketlerle kasıp bırakırsınız ve bu vajinal çevrenizi saran duvarların gelişimine katkıda bulunur. Sarkmaları büyük ölçüde engeller. Kegel egzersizini her zaman her yerde yapabilirsiniz.

Genital Enfeksiyondan Korunma Yolları

Tuvalet sonrası mutlaka genital bölge önden arkaya doğru temizlenmelidir. Bilinenlerin aksine vajina içi temizlikten kaçınılmalıdır. Özellikle vajinal rahatsızlıklardan korunmak için tazyikli su temizliği yapmamalısınız.Bu enfeksiyonlardan korunmak için bir de pamuklu çamaşırlar kullanmalısınız. Adet kanamaları dönemlerinde ise zorunda kalınmadıkça tampon uygulaması yapılmamalıdır. Unutmayın ki insanlığın üremesi sizlerin elinde. Vücudunuza iyi bakın.

 

Bir önceki yazımız olan Modası Geçmeyen Straplez Gelinlikler başlıklı makalemizde gelinlik modelleri ve straplez gelinlik hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadın Hastalıklarından Nasıl Korunuruz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ