Kadına Dair Herşey

Kadının Adı Var Artık

Kadının Adı Var Artık

Yıllarca feminizm denen bir saçmalığa inanıldı.Nedir bu feminizm?Kadın ve erkeğin eşit görülmesi mi?O zaman hangi kadın feminizmi savunmaz ki?Aslında sorun da burada başlıyor.Kadının düşüncesi,davranışları,olaylara bakışı ve yorumları hep ikinci planda ve suistimal edilir olarak kaldı bu ülkede.Ama işte tam bu noktada,kadının adı ve gücü sosyal medya ve dijital ortamlarla birlikte güç kazanır oldu.

natali-yesilbahar

Vitringez’in kurucusu Natali Yeşilbahar’ın CNN Türk’e verdiği röportaj

Bu sene ilk kez, etkin bir şekilde sosyal medyanın gücünü arkasına alan kadınların öncülüğünde, dijital topuklar 2016 etkinliği düzenlendi.Perihan Gürer ve Elif Doğan’ın etkili girişimleriyle düzenlenen toplantı,kadınların birbirinden ilham alması düşüncesiyle düzenlendi.

dijital-topuklar-2016

Ayşe Arman,Feyza Altun,Selina Bieber,Refika Birgül,Özgür Bolat,Damla Çeliktaban,Derya Divrikli Gül,Deniz Erdem,Nilay Erdem,Emine Etili,Fatmagül Güzel,Ali Koç,Serdar Kuzuloğlu,Meriç Küçük,Merve Özkaynak,Melek Pulatkonak,Esra Şengülen,Elif Tanverdi,Renan Tan Tavukçuoğlu,Berrak Tuna,Simla Ünal,Yaprak Yapsan,Natali Yeşilbahar,Aslı Yaşasın ise bu etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.Ortaya çıkan net fikir ise şu oldu.

Bu etkinlik seneye daha geniş kitlelere ulaşarak tekrar düzenlenir

Sosyal medya ve dijital ortamlarda aslında kadınlar çok şey başardı,çok tabuyu yıktı geride bıraktığımız süre içerisinde.

Örneğin artık susmuyoruz

aysegul-terzi-olayi

Ayşegül terzi

Ve kadın artık modayı bile silahı olarak kullanabiliyor.İran’da, 16 yaşındayken giydiği mini etek yüzünden kırbaçlanan ve sonra kendi bikini atölyesini kuran bu kadın

tala-raassi

Tübitaktan ret yanıtı almasına rağmen vazgeçmeyen ve NASA projesinde yer alan İlayda

ilayda

Vazgeçmediler,başardılar,kendileri için savaştılar.Başarılı bir erkeğin arkasında durmak yerine kendi başarılarıyla gurur duydu onlar.Ve sıra sende değil mi sence?Yılların Pirelli takviminin bile çıplaklıkla değil de başarılarıyla gündem olan kadınları kapağına taşıdığı bu zamanda..

pirelli

Öldüğünde bile hayat verebiliyorsan..

Ölüm

Daha neyi bekliyorsun ki?

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Gölge Sanatına Noktayı Koyan Adam başlıklı makalemizde gölge, gölge oyunu ve sanat hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadının Adı Var Artık Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ