Kadına Dair Herşey

Kadınlar İçin Stil Sahibi Olmak

Kadınlar İçin Stil Sahibi Olmak

Görselin ön planda olduğu bir dönemi yaşıyoruz kuşkusuz ve sosyal medyanın da etkisiyle moda akımları ciddi bir piyasa oluşturmuş durumda. Stil sahibi olmak, size yakışanı giymek ve diğer bir ifadeyle devamlı takip edilen ve beğenilen bir stil ikonu olmak isteyenler için bazı önerilere dikkat etmekte yarar var.

Kendinizi İyi Tanıyın

Beden ölçülerinizi, vücut hatlarınızı, hangi bölgelerinizin daha güzel olduğunu ve nerelerinizi sevmediğinizi vs. detaylı şekilde belirleyin. İşe önce kendinizi iyi tanımakla başlamak enerjinizi bu yönde değiştirecektir. Vücudunuzda iyi durmadığını düşündüğünüz hiçbir şey giymemeye gayret edin.

Ne İstediğinizi Bilin

Vücut hatlarınızı ve güzel bölgelerinizi belirledikten sonra diğer önemli nokta zevklerinizi tanımaktır. Kıyafet konusunda ne tarz giysiler sizi şık veya seksi hissettirir ya da giysilerden beklentiniz nedir, sizin yaşam tarzınızı belli etmesi mi, sadece ikon olmak mı, sadece kendinizi içinde iyi hissedebilmeniz mi karar verin. Siz ne yapmak istediğinizi bilince zaten birçok taş yerine oturacaktır, giysileriniz konusunda kendinizden emin olduğunuzda bir bütün olabilirsiniz.

ikon-olmak

Gardırobunuzdaki Giyilmeyenleri Değerlendirin

Kadınların kullanacağından çok daha fazlasını almak gibi bir genel alışkanlığı vardır. Bu yüzden gereksiz bir sürü kıyafet boşa yer kaplar. Sizin de dolabınız bu haldeyse ve tam da yeni bir gardırop oluşturma aşamasındaysanız, ikinci el giysi satışı şeklinde değerlendirebilirsiniz.

Devamlı En Yeni ve Pahalı Marka Takıntınız Olmasın

Yeni alacağınız giysilerin çok pahalı bir marka olmasındansa gerçekten size yakışması ve sahte –kalitesiz özellikte olmamasına dikkat edin. Bazı markalar sadece marka için tonlarca para alır. Boşuna para harcamak istemiyorsanız sadece gösteriş olması için alışveriş yapmaktan kaçının.

 stil-ikonu-olmak

 

Ayakkabınızı İyi Seçin

Gereksiz yere onlarca hatta yüzlerce ayakkabıyı dolabınızda bekletmek ve çoğu zaman da kullanmamak stil ikonu olmak demek değildir.  Ayakkabı seçiminde birkaç tane pahalı, kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz tarzda ayakkabınız olsun. Gelişigüzel ayakkabılar seçmek yerine sizi yansıtan, tamamen giysilerinizle bütünleşebilecek, tek kıyafete göre değil genel olarak kullanılabilecek tarzda alışverişinizi tamamlayın.

Farklı Kombin Örneklerini İnceleyin

Dilerseniz aylık moda dergilerinin takibini yapabilir, sezondaki popüler renk ve kombinlere göz atabilirsiniz. Sosyal medya da bunun için ideal bir ortamdır.

Saç Modeliniz Ruhunuzu Yansıtmalı

Kıyafetlerden sonra saç stili de sizinle bütün içerisinde olması gerekir. Arkadaş- sevgili buluşmalarında, günlük gezintilerde, özel davetlerde giydiğiniz her kıyafetle uyumlu saç modelinizin olması fark yaratacaktır. Saç modeliniz ruhunuzu yansıtmalı ve kıyafetlerinizle bütünlük sağlamalıdır.

Makyajınızda Abartıdan Kaçının

İyi bir makyajla tamamlanan hazırlık sizi herhangi bir ortamın yıldızı yapacaktır. Makyaj yaparken doğal halinizden çok fazla uzaklaşmamaya çalışın. Kusur sayılabilecek detayları örtün ama bunları kapatırken bambaşka bir görünüme dönüşmeyin. Doğal makyaj sizin canlılığınızı artırmalı, parlamanızı sağlamalıdır. Tamamen değişmeniz için değildir.

 

Bir önceki yazımız olan Dünyada 100 Yılda Neler Değişti başlıklı makalemizde 100 yıl önce ve sonra ve dünyanın değişimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınlar İçin Stil Sahibi Olmak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ