Kadına Dair Herşey

Kadınlara Yönelik Taciz Biter Mi?

Kadınlara Yönelik Taciz Biter Mi?

Kadınlar genel olarak toplum içerisinde her daim en riskli cinsiyet grubundadır. Maalesef ki kadınlara yönelik taciz, şiddet ve cinayet olayları çok sık yaşanmaktadır. Kadınları cinsel bir obje olarak görmekten öteye gidemeyen erkek beyni, kadınları yolda, evde, sokakta, arabada, toplu taşımada yani kadının olduğu her yerde rahat bırakmamaktadır. Kadınlara yönelik şiddet unsuru ile paralel olarak devam eden taciz olaylarının önüne geçmek oldukça zordur. Her geçen gün taciz ve cinayet olaylarında artış yaşanmaktadır. Kadınların rahat bir nefes alabildiği tek bir alan yoktur.

Kadın Tacizi

Kadınlar toplu taşımalarda gün içerisinde maalesef ki tacize uğramaktadır. Kalabalığı fırsat bilen ve kadınlardan yararlanmak isteyen bazı sapkın beyinler, kadınları olabildiğince sıkıştırmaktadır. Kadınlar kendilerine ait özel araçlarını kullandıklarında ise tam tersine bu kez erkek şoförler tarafından sıkıştırılmakta ve önleri kesilmektedir. Bundan da çözüm bulamayan kadınlar taksi yolunu kullanmak isterler. Fakat maalesef taksilerde de eğer sapık bir şoför ile karşılaşıldıysa kadınlara yönelik taciz, tecavüz ve cinayet gibi unsurlarda özne olabilmektedir. Bu nedenle gideceği yere yürüyerek gitmek isteyen kadınlar bu ke de yolda peşine takılan, yol kesen erkek türleri ile karşılaşmaktadır.

Kadınların Yaşadığı Tacizler

Görüldüğü gibi kadınlar evlerinden çıktıkları anda sıkıntıları ve riskleri başlamaktadır. Taciz sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda psikolojik olarak da yapılmaktadır. Sözlü tacizler nedeni ile de sıkıntılı zamanlar geçiren kadınlar toplum içerisinde devamlı olarak sıkıntıya maruz kalmaktadır. Kadınların zorlu hayat mücadelesi içerisinde devamlı olarak bu zorluklara maruz kalması kadını sosyal hayattan soyutlamaktadır. Artık dışarıya çıkmaya korkan, yalnız bir yere gidemeyen, devamlı önlem alarak sokağa çıkan kadınların özgüvenleri ve cesaretleri tamamen kırılma aşamasına getirilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ne Ara Sokağa Çıkmaya Korkar Olduk başlıklı makalemizde kadınların problemleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınlara Yönelik Taciz Biter Mi? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ