Kadına Dair Herşey

Kadınlarda Göbek Yağlanması Kalp Hastalıklarının Habercisi Olabilir

Kadınlarda Göbek Yağlanması Kalp Hastalıklarının Habercisi Olabilir

Birçok kadının önemli problemlerinden biri göbekte oluşan yağlanmadır. Bu yağlanmalar hem görsel olarak hoş bir görüntüye neden olmazken çeşitli hastalıklarında habercisi olabilmektedir. Bu sebeple kadınların göbek yağlanmasının nedenleri detaylı bir şekilde araştırılmalı ve bir hastalığın bulunup bulunmadığı tespit edilmelidir.Kadınlarda göbek yağlanması hem görsel olarak hoş bir görüntüye neden olmazken çeşitli hastalıklarında habercisi olabiliyor. Göbekli kadın maalsef en sevimsiz görüntüyü teşkil ediyor biliyorsunuz. Bu sebeple eğer böyle probleminiz var ise göbek yağlanmasının nedenleri detaylı bir şekilde araştırılma yapmanız kaçınılmaz bir hal alıyor. Aşırı kilolu olmasınız bile göbek bölgenizde fazla yağ birikmiş olması, metabolizmanızın yanlış çalıştığının göstergesi tabiki. Bunun bir çaresi var mı? Olmaz mı? Metabolizma anormallikleri genel olarak doğrudan kalp problemlerinize işaret ediyor. Bu yüzden, şişmanım diye üzülmekten önce sağlığınızı düşünün ve bir doktora giderek kalp kontrolünüzü yaptırın. Aksi halde kalp krizine yakalanma riskiniz oldukça yüksek. Bie de metabolizmanıza uygun diyetlerle çok daha hızı ve sağlıklı kilo verebileceğinizi de unutmayın. Her diyet sizin diyetinizdir diye bir şey yok…

Kadınlar aşırı kilolu olmasalar bile göbek ve bel çevresinde yağlanma oluşması muhtemeldir. Göbek ve bel çevresinde yağlanma oluşan kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riskinin daha yüksek olduğu unutulmamalı ve erken tedavi yöntemleri ile hastalıkların ilerlemesi önlenmelidir.

Kadınlarda Göbek Yağlanması İç Organların Yağlanmasına Neden Olur

gobek-yaglanma

Peki göbek yağlanması nasıl meydana geliyor? Kadından yaş ilerledikçe 90-60-90 vücut formu ne yazık ki bozuluyor ve bu düzeni bozan da genellikle bel bölgesi. Çekici görüntümüz belimizin kalınlaşması ile ortadan kalkıyor. Peki, çekicilik mi daha önemli sağlık mı? Elbette sağlığımız estetik görüntümüzden çok daha önemli. Bu yüzden bel çevresindeki yağlarda diyet ve egzersizle birlikte kurtulsanız bile sağlıklı bir vücuda sahip olduğunuz konusunda fazla emin olmayın. Çünkü kalp problemlerinizi kısa sürede çözmemeniz durumunda bu yağlar geri gelecek ve üstelik iç organlarınıza da zarar verecek. Eyvah eyvah. Azcık nefis terbiyesi ile hallolması da mümkündür.Kadınlarda göbek yağlanmasının kalp hastalıkları nedenleri arasında gösterildiği de unutulmamalıdır. Ortalama bir kadının bel çevresi 88 cm olması gerekmektedir. Bu çok net bir rakam olmamakla birlikte ortalama bir rakam olarak karşımıza çıkmaktadır. Bel çevresinde oluşan yağlanmaların iç organları da etkilediği bilinmektedir. Ayrıca kan şekeri ve kandaki yağ seviyesini yükselten etken maddenin yükselmesine neden olan göbek çevresi yağlanmaya oldukça dikkat edilmelidir.

Kadınlarda Göbek Yağlanmasını Engellenmenin Yolları

Kadınların en büyük dertlerinden biri olan göbek yağlanmasını engellemek için öncelikle düzenli spor ve egzersizlerin yapılması çok önemlidir.Göbek yağlanmasını engelleme ve önlemede spor ve egzersiz son derece gerekli. Beslenme alışkanlarınız, günlük hareket durumunuz ve içinde yaşadığınız hayat koşulları, genetik faktörler, bel çevresi yağlanmasının en önemli sebepleri arasında yer alıyor. Eğer böyle bir durum ile sonradan karşı karşıya kalmış ve gayet çekici olan vücut kıvrımlarınızı kaybetmeye başlamış iseniz size tavsiyemiz vücudunuz için genel bir muayene yaptırmanız. Elbette beslenmenize ve hareket durumunuza dikkat ederek de göbek yağlanmasını ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak sorunu kökten çözmemeniz yaşlılık döneminizde daha büyük problemler ile karşı karşıya kalmanıza neden olacak. Yani güzel olmanız demek sağlıklı da olmanız demekmiş….

Göbek yağlanması genetik faktörler nedeniyle oluşabileceği gibi belenme alışkanlıklarında yapılan yanlışlıklarla da ortaya çıkabilmektedir. Bu sebeple yağlanmanın neden kaynaklandığı belirlenmeli ve ona uygun bir beslenme şekli ve spor programı belirlenmelidir. Bu sayede vücutta oluşan yağlanmadan kurtulabilir ve yağlanma nedeniyle oluşabilecek hastalıklarının da önüne geçebilirsiniz. Sağlıklı bir hayat için egzersizlerinizi ihmal etmeden sağlıklı bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Önceliğin kendiniz olduğunu unutmamalı ve stresten uzak durarak sağlıklı yaşamın kapılarını aralayabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kadınlarda Fibromiyalji Hastalığı başlıklı makalemizde Fibromiyalji ve kadın hastalıkları hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınlarda Göbek Yağlanması Kalp Hastalıklarının Habercisi Olabilir Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ