Kadına Dair Herşey

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri

Kadınlarda saç dökülmesinin birden fazla nedeni vardır. Kadınlarda saç dökülmesinin başlıca nedeni,diğer çoğu hastalıkta da olduğu üzere stres ve migrendir.Şiddetli baş ağrıları saç diplerinde şok etkisi yaratır ve saçların dökülmesine yol açabilir.Stres ise saç dökülmesinin en büyük problemidir. Bu yüzden kafasında saç kıran oluşan kadınlar bile vardır. Ayrıca yanlış şampuan kullanımı, aşırı ısıya maruz kalan saçlar da kısa bir süre sonra dökülmeye başlıyor.

Antibiyotik Kullanımı ve Saç Dökülmesi

sac-dokulmesiKadınların dökülen saçlarının nedeni antibiyotik kullanımı da olabilir. Fazla antibiyotik vücudun dengesini bozar. Kadınların saç dökülmesi sorunlarının dibinde bazen bu yatar. Bazen de vücut gereğinden fazla vitaminsiz kaldığı için kişilerin saçları ne kadar uzun olursa olsun,  kesilmeye mahkûmdur.

Çünkü vitamini eksilen vücut bir süre sonra vücutta kalan besinleri ve vitaminlerini başka yerlere devreder. Bunun yaşanmaması için gerekli vitamin ve mineralleri doğal olarak almayı denemeli. Eğer olmuyorsa vitamin hapı kullanmakta bir zarar yok.

Saç dökülmesinin sebepleri ve çözümleri

Kimyasallar Yüzünden Saç Dökülmesi

Saç dökülmesinin en büyük nedeni saçların maruz kaldığı aşırı yağlı kir, kullanılan kimyasallar. Saçların güzelleştirilmesi için kullanılan modeller ve uygulanan ısı. Saçların mahvolması demektir.Aşırı ısıya maruz kalan saçlar, belli bir zaman sonra iyice kurur ve çubuk kraker gibi çıtır çıtır kırılırlar. Kadınlarda saç dökülmesi nedeni bir de tuzlu su içinde fazla kalmak. Örneğin havuz veya denizden çıktıktan sonra mutlaka saçları yıkamak gerekir. Bunun sebebi saçların nemli kalmasını sağlamaktır. Bu sayede saçlar daha yumuşak oluyor.

Yıkanmayan saçlarda biriken tuz ve klor saçların en büyük düşmanı. Kadınların saçlarının dökülmesinin sebebi aşırı hap kullanımı. Bu nedenlerle saçlarının hepsini kaybedenler var. Saç dökülmesinin bunlara benzer daha birçok hikayesi mevcut.

Saç dökülmesi için hangi doktora gidilmeli?

sac-dokulmesini-onlemek-icinDermatoloji bölümü,saç konusunda başvurabileceğiniz bölümdür.Bu alanda devlet hastanelerinde veya özel hastanelerde uzman doktorları kolayca bulabilirsiniz.Kamu hastanelerinde Cildiye bölümünde yer alan bu doktorlar,saçlarınızla alakalı yaşayabileceğiniz tüm sorunlarda başvurabileceğiniz uzman kişilerdir.Bunun yanında dermatoloji ürünleri satan bir eczanede saç analizi de yaptırmanız mümkün.Analiz sonrasında eczanıcınızın önerdiği çeşitli tedavileri de deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Nokta Temizleme Bu Kadar Kolay başlıklı makalemizde siyah nokta ve temizleme hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınlarda Saç Dökülmesinin Başlıca Nedenleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ