Kadına Dair Herşey

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saçlar,erkekler için her ne kadar önemli olsa da kadınlar için güzellik için en önemli etkenlerin başında gelir.Dökülmesi ise bu noktada bayanlar için daha da kabus bir durumdur.Bu bağlamda saç dökülmesinin nedenlerine inmek ve buna uygun önlemler almak en isabetli müdahale olacakır.

Saç dökülmesine bitkisel çözümler ve maskeler

Saç bakımında saç dökülmesi ile mücadele en önde gelen bakımlardandır. Kozmetiklerle bakımın yapılması mümkün olduğu gibi evde de hazırlanacak pratik maskeler ile saç dökülmesine karşı evde bakım yapılabilir.

Saç tipinize göre, kuru veya yağlı olmasına göre, evlerde bulunan kolay malzemeler ile yapılan maskeler, zararsız, besleyici, doğal ve saç dökülmesine karşı verilen mücadelede başarı sağlayan maskelerdir.

Saç Dökülmesinin Nedeni?

Öncelikle saç dökülmesinin normal olduğunu bilmek gerekir. Mevsim ve hava değişimlerinde belli miktarda saç dökülmesi normaldir. Ancak herhangi bir sağlık sorunu, kan değerlerindeki anormallik, vitamin eksikliği gibi beslenmeden kaynaklı saç dökülmesi mevcut ise bunun teşhisi ve tedavisi gerekmektedir. Sonrasında dökülen saçlar için bakım maskeleri uygulayabilirsiniz.Vücudunuzda herhangi bir eksiklik olmamasına karşın, normalden fazla saç dökülmeniz var ise evinizde bulunan, zeytinyağı, limon, bal gibi doğal malzemeler ile hazırlayacağınız maskeler ile saçlarınıza bakım yaparak saç dökülmesine karşı çözümler üretebilirsiniz.

Saç dökülmesini nasıl önleriz,çözümler nelerdir?

Bu noktada maskeler kurtarıcı çözüm olabilir.5 yemek kaşığı zeytinyağı ve iki yumurtanın çırpılması ile oluşan karışımı saçlarınıza sürüp on dakika bekletip yıkarsanız, saçlarınızı beslemiş ve köklerini güçlendirmiş olursunuz.

Bir fincan limon suyunu saçlarınızı durulama suyuna ekleyerek saçlarınızın beslenmesine ve doğal, sağlıklı parlaklığına kavuşmasına destek olabilirsiniz.

Saç derinize haftada iki gün sarımsak ile masaj yaparak, saçlarınızın dökülmesini önlediğiniz gibi yeni saçların çıkmasının mucizesine şahit olabilirsiniz.

sac-dokulme-maskesi

Doğal Malzemeler İle Saç Dökülmesine Karşı Koyun

Kozmetik ürünler elbette bakım ve onarım yapmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki kozmetik ürünler de doğal ürünlerin özlerinden yapılmaktadır.

Evlerinizde bulunan yumurta, bal, zeytinyağı, sarımsak gibi doğal malzemeler ile kolayca hazırlayabileceğiniz saç dökülmesine karşı maske çeşitleri ile hem doğal hem de besleyici bakım maskeleri hazırlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Günlük Dalgalı Ve Küt Kesim Saç Modelleri başlıklı makalemizde dalgalı saç, küt kesim ve saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ