Kadına Dair Herşey

Kadınların 20’li Yaşlara Gelene Kadar Geçirdiği 7 Evre

Kadınların 20’li Yaşlara Gelene Kadar Geçirdiği 7 Evre

Kadınlar tüm hayatları boyunca içlerindeki milyonlarca farklı kadını yaşatmaktadır. Bu da dışarıya elbette yansımaktadır.

  1. Kadının Dünyaya Gelişi

bayan-evre-1

Kız bebek bekleyen aileler oldukça sevinir, doğduğunda bolluk bereket getiren kız bebekler şirinlik ve sevimlilik saçar…

  1. Konuşmaya Başlaması

bayan-evre-2

Ayy anne dedi! Baba dedi! Gibi sevinç naraları atarken, taramalı tüfek gibi sorular sorduğu dönemin hemen gelmesi aileyi bezdirmektedir.

  1. Okul Dönemi

bayan-evre-3

Pembeli, süslü tüm okul malzemeleri alınır ve saçlar örülür. Çiçek gibi her gün okula gönderilir ve aynı şekilde geri gelir. Erkek çocukları ise, tamamen evrim geçirmiş halde okuldan dönmektedir.

  1. Lise Dönemi

bayan-evre-4

Artık gömleğin bir kısmı dışarıda, çantanın tek kolu asılmamış, saçlar artık örgülü değil büyük ihtimalle düzleştirilmiş ya da maşalıdır. Sabah gönderdiğiniz kızınız evden çıktıktan sonra farklı bir hal alır ama eve dönerken de sizin bıraktığınız halde geri döner.

  1. Ergenlik Dönemi

bayan-evre-5

İsyağğğğğğnnnn modunda geçen bir dönemdir. Hayattan nefret etme potansiyeli başlar. Yabancı müzik dinleyerek hayata meydan okur? Dik başlı ve hiçbir şeyi beğenmez moddadır. Saçlarda mor ve pembe tonlarda esintiler görmek mümkündür.

  1. Üniversite Dönemi

bayan-evre-6

Farklı bir şehre giden kızınız üniversite hayatının içine girmiştir. Artık tüm sorumluluk ondadır ve ona göre davranmaya başlar. Tabi farklı çevreler değişik insanlarla karşılaşır ama yolunu kendisi çizer.

  1. İş Hayatı

bayan-evre-7

Artık 20li yaşlara gelmiştir. Kendi ayakları üzerinde duran, sorumluluk sahibi, düzenli ve çalışkandır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların En Yakın Arkadaşı: Kuzenler Dosyası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kadınların 20’li Yaşlara Gelene Kadar Geçirdiği 7 Evre Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ