Kadına Dair Herşey

Kadınların 20’li Yaşlardan Sonra Geçirdiği 7 Evre

Kadınların 20’li Yaşlardan Sonra Geçirdiği 7 Evre

Kadınların her dönemi farklı bir hikaye gibidir.20’li yaşlara kadar geçirdiğimiz evreler yazımızın ardından bu da 20 yaşımızın ardından yaşadığımız dönemlere ait yazımız..

  1. Evlenmek

evlenmek

Her genç kızın rüyası olarak adlandırılan beyaz gelinliği giymek suretiyle ruh eşini bulan veya bulduğunu sanan kadınlar bu müesseseye evet demektedir.

  1. Anne Olmak

anne olmak

Anne olunca anlarsın denilen her şeyi anlamak adına anne olan kadınlar anne olunca anlamıştır. Uykusuzluğu, fedakarlığı, karşılıksız sevgiyi ve daha birçok güzel duyguları…

  1. 30’lu Yaşlar

30lu yaslar

Artık çocuğun okulu gibi ruh daraltıcı, depresyona sokan döneme girilmiştir. Yavaş yavaş olgunlaşma yolunda ilerleyen kadınlar artık 20’li yaşlardan terfi ettiğini idrak etmeye başlamış bulunmaktadır.

  1. 40’lı Yaşlar

40li yaslar

Artık daha durağan, daha olgun ve daha mantıklı bir hale bürünen kadınlar aslında bir yandan da en verimli çağlarındadır. Artık çocuk büyümüş kendi ayakları üzerinde durmaya başlamış, biraz olsun annenin sorumlulukları azalmıştır.

  1. 50’li Yaşlar

50li yaslar

Büyük ihtimalle damat / gelin gibi kavramlara alışma çağıdır. Artık düğün dernek işleri gibi kadınları oldukça heyecanlandıran dönemlere girilmiştir. Fakat yavrusunun yuvadan uçup gitmesine de aslında tam alışamamış olan anneye bu durum düğün telaşından sonra dank edecektir.

  1. 60’lı Yaşlar

60lar

Emeklilik dönemleri gibi algılanabilir. Fakat sadece iş hayatından emekli olup torun torba işlerine de yeni başlayacaksınız. Anneanne / babaanne olmanın farkını tadacak ve her şeye sıfırdan başlayacaksınız.

  1. 70’li Yaşlar

70ler

Eğer hayat arkadaşınızla bir arada neredeyse 50 yıl aynı yastığa baş koyduysanız ve geriye baktığınızda güzel anılar biriktirmişseniz ne mutlu size.

Bir önceki yazımız olan Bizi Üzen Enteresan 6 Şey başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kadınların 20’li Yaşlardan Sonra Geçirdiği 7 Evre Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ