Kadına Dair Herşey

Kadınların Boşalması Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kadınların Boşalması Hakkında Tüm Merak Edilenler

Kadınlar nasıl boşalır? Bu daha çok erkeklerin merak ettiği bir sorudur. Çünkü kadınların boşalabilmesi için fiziksel evreden önce psikolojik evrenin tamamlanmış olması gerekir. Bunu biraz açmak gerekirse; kadınların ilişkiden önce kendilerini buna hazırlamaları gerekmektedir. Bu hazırlık ise sevişme evresinde gerçekleşir. Kadınların haz duydukları birçok nokta vardır. Bu yüzden ön sevişme onlar için her zaman önemlidir.

kadinlarin-bosalmasi

Kadınlar Nasıl Boşalır?

Var oluştan itibaren kadın ve erkeğin doğalarında gerçekleşen farklı konular vardır ki cinsellik de bunlardan bir tanesidir.Her ne kadar cinsel ilişki öncesi kadınlar bunu eleştirip sevmese de,erkeklerin haz noktaları tek bir yerde toplandığı için, onların direkt ilişki istemeleri yadırganmamalı.Ancak madalyonun diğer tarafında,kadınların erkek tarafından istenildiğini ve sevildiğini hissetmeye ihtiyaçları olduğu yer alır.Bu da, erkek tarafından sağlanırsa kadının boşalması daha etkili olacaktır.

İki Tür Boşalma Vardır

kadinlarda-bosalma kadin-bosalmasi

 

 

 

 

Kadınlarda boşalma iki türlüdür. Bunlardan bir tanesi klitoral boşalmadır. İdrar başlangıcında bulunan sert kıkırdak dokuya klitoral denir ve bu bölgeye yapılan baskı ile kadın boşalır. Diğeri ise vajinal boşalmadır ve bu genellikle ilişki sonunda gerçekleşmesi mümkün olan bir durumdur.

Kadınlardaki Boşalma Sorunları

Kadınların boşalma ile ilgili sorunları var mıdır? Elbette ki vardır. Aslında sağlığı yerinde olan tüm kadınların boşalma yetenekleri vardır. Ara ara kadınların boşalma ile ilgili sıkıntıları meydana çıkabiliyor. Örneğin aşırı sinirli olduğu dönemler bunlardan bazılarıdır. Erkeğin fazla ısrarcı olması, kullanılan bazı ilaçlar, doğum kontrol yöntemleri ve bunlara benzer bazı sorunların dışında en büyük problem mutsuzluktur.

İlişkiye uzun süre ara verme de bu sorunlardan bazıları olarak görülebilir. Ayrıca belirtmek gerekirse ilişkide bilgi eksikliği de bu sorunlar içinde yer alabilmektedir. Özellikle erkeklerin bu konuda bilgili olması ve partnerini de yönlendirmesi gerekiyor.

Orgazm ile Boşalma Aynı Şey mi?

Orgazm ve boşalma aynı şey değildir. Orgazm ilişkinin başında ilişkiyi güçlendiren duygudur ve bu şekilde gelişir. Ama boşalma hissi ilişkinin sonlarına doğru gelir ve on on beş saniye kadar sürer. Kasılmalar ile birlikte gelir, bittikten sonra bedende bir rahatlama ve gülme isteği belirir.

Bunun sebebi ilişki sonrası salgılanan endorfin, mutluluk, hormonudur. Maalesef boşalmak her kadına nasip edilmiş bir özellik değildir. Bir kadının boşalmayı öğrenebilmesi için öncelikle kendi vücudunu çok iyi tanıyor olması gerekir.

 

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kadınların Boşalması Hakkında Tüm Merak Edilenler Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ