Kadına Dair Herşey

Kadınların Eşlerinden Beklediği 5 Yardım

Kadınların Eşlerinden Beklediği 5 Yardım

Özellikle de çalışan eşlerde mutlaka yardımlaşma olgusu üzerinde durulmalıdır. “Sen de bir el atıver” şeklinde eşlerinizden yardım istemekten çekinmeyin.

  1. Yemek Yapmaya Yardım Eder Misin?

5 Yardım-1

Akşam ikiniz de yorgun argın geldiğinizde “Ha ne var çorbayı da sen yapıversen be adam!” gibi serzenişlerde bulunarak ona romantik sürprizler yapın.  Ama sonra mutfağın halini görünce de kısa süreli bir şok geçirmeye kendinizi hazırlayın.

  1. Yerleri Süpürsen Yeter

5 Yardım-2

Böyle diyerek işlerin çoğunu ona kakalayabileceğinizi biliyor muydunuz? “Hazır yerleri süpürmüşken bir de silsen ne iyi olur” gibi cümlelerle eşinizin yardım etme kat sayısını arttırın.

  1. Onu Şımartın

5 Yardım-3

Eşinize muhteşem bir sofra kurarak onu mutlu edin ve daha sonrasında kulağına eğilip “kaç saattir uğraştım bu yemekleri yapmak için kalk da sofrayı sen topla” gibi sevgi sözcükleri ile onu şımartın.

  1. Çamaşırları Birlikte Asalım mı?

5 Yardım-4

Kilit sorulardan biridir. Erkekler çamaşır ile ilgili hiçbir detaydan hoşlanmaz. Ama tatlı dille onu çamaşır asacağına kadar götürüp siz bir iki tane astıktan sonra “ocakta yemeğim vardı” diyerek oradan sıvışabilirsiniz.

  1. Ütü Masasını Açar Mısın?

5-Yardım-5

Kurbanı ütü ile baş başa bırakmaya hazır olun. Öncelikle ütü masasını açmaya gücünüz yetmediğine onu inandırın. Daha sonra ütü masasını açınca usulca ütülenecek 1-2 parça eşya götürün. Avınızı ürkütmemek için hepsini bir anda göstermemelisiniz. Akışına bırakın belli bir süre sonra kurbanınız olaya ayılacaktır. Ne kadar ütülettiyseniz kardır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Kadınları Mutlu Etmenin 6 Yolu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kadınların Eşlerinden Beklediği 5 Yardım Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ