Kadına Dair Herşey

Kadınların Mutlu İlişkide Aradıkları

Kadınların Mutlu İlişkide Aradıkları

Kadınlar her daim ilişkide duygusal olan tarafmış gibi gözükse de aslında ilişkinin beyni kadınlardır. Analitik düşünen, mantıklı davranan ve ileriye dönük ciddi adımlar atmak isteyen her zaman kadınlardır. Bir ilişkide kadının yeri her daim trip atan, alınganlık yapan, ağlayan taraf gibi görülmektedir. Halbuki daha çok mantık çerçevesi içerisinde davranılmasından hoşlanan kadınlar çocuksu ilişkilerden hoşlanmaz. Böylelikle daha emin adımlar atarak daha gerçekçi ilişkiler kadınlara oldukça cazip gelmektedir. Bir erkekten beklentiler arasında her kadının farklı beklentileri olması normaldir.

Kadınların Bir Erkekte Aradığı Özellikler

mutlu-evlilikKadınlar ilişki esnasında karşı taraftan pırlantalar, pahalı hediyeler beklemezler. Aksine belki de en ufak bir hediye bile kadınlara dünyaları vermiş olur. Kadınların beklentileri arasında ilgi vardır. Fakat bu ilgi zannedildiği gibi her saniye araması, mesaj atması değildir. Aslında tam tersine, ufak bir belirti, anlık cümleler bile kadınların ilgi gördüğüne ikna olmasına yeterli olacaktır. Erkeklerden beklentilerden biri de sürprizler yapmasıdır. Fakat bu sürprizler pahalı bir arabanın anahtarları, lüks bir tatil bileti değildir. Bazen bir kâğıda yazılabilecek bir not bile kadınların kalbini fethetmeye yeterli olabilecektir. Erkeklerin yemek hazırlaması da kadınları oldukça etkilemektedir. Yemekte ıstakoz olmasına gerek yoktur. Belki soslu bir makarna bile işten geldiğinde kadın için büyük bir sürpriz haline gelebilmektedir.

Kadınların Beklentileri

Erkeklerin düşünceli olması, romantik olması, sürpriz yapması gibi birçok özellik kadınlar tarafından istenen özelliklerdendir. Fakat bir kadının erkekten beklentisi daha çok sorumluluk sahibi olmasıdır. Okuyorsa okulunu bitirmesi, işi yoksa iş bulması, evliyse sorumluluklarını bilmesi gibi birçok sorumluluğu almasını beklemektedir. Erkeklerin rahat tavırları, düzenli ve disiplinli olan kadınları oldukça sıkıntıya sokmaktadır. Bu nedenle her daim sorumluluk sahibi erkekler öncelikle tercih sebebidir.

Bir önceki yazımız olan Kıskançlık Evliliklere Zarar Veriyor başlıklı makalemizde evlilik, ilişkiler ve kıskançlık hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınların Mutlu İlişkide Aradıkları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ