Kadına Dair Herşey

Kadınların Uğradığı Haksızlıklar Neden Göz Ardı Ediliyor?

Kadınların Uğradığı Haksızlıklar Neden Göz Ardı Ediliyor?

Bu dünyada saygıyı ve sevgiyi en çok hak edenin kimler olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Buna rağmen, kadınlarımızın, annelerimizin çileleri bir türlü bitmek bilmiyor. Maruz kalınan fiziksel ve ruhsal şiddet, geleceğin nesillerini yetiştiren annelerin zihinlerini hayallerini karartıyor. Buna rağmen kadın hakları konusunda özellikle ülkemizde halen tek bir adım atılmış değil. Kadın tecavüze uğruyor, suçluyu tecavüze mecbur bırakmakla suçlanıyor. Kadın dayak yiyor ve bunu bir şekilde hak ettiği söyleniyor. Bu zihniyetin sebebini durun bir düşünün. Sessiz kalmakla tüm bunlara ortak olduğunuzun bilincine varın.

Günümüzde kadın hakları konusunda katıksız bir bilgisizlik ve cahillik hakim durumda. Ancak bu bilgisizliğin ve cahilliğin biraz da bu toplumun işine gelir bir durum olduğunu hissediyoruz. Herkes, erkekler ve bu konuda bir şeyler yapabilecek olup yapmayan devlet de kimin haklı kimin haksız olduğunun gayet farkında. Erkeğin tek başına, kadın olmadan bir hiç olacağının, erkeğin tek başına hiçbir şeye yetemeyeceğinin herkes farkında. Peki neden kadına halen değer verilmiyor? Sorunun cevabı çok basit. Kadının güçlenmesi erkeğin egosunu sindirecek, kadının güçlenmesi, daha zeki, bilinçli ve farkındalık düzeyi yüksek, erdemli nesillerin yetişmesini sağlayacak. Erdem ne zamandan beri bu kadar gereksiz bir hal aldı ki kadının güçlenmesi ve güçlü nesiller yetiştirilmesinin önüne bu kadar büyük bir çabayla geçilmeye çalışıyor?

Tüm bu soruların cevabını buyurun siz düşünün. Toplumun nasılda en içten, en derinden çökertilmeye çalışıldığı cevabına bir kez daha siz ulaşın fakat bir kez daha kılınızı kıpırdatmayın. Nasılsa içinde bulunduğunuz dakikalarda onlarca kadın şiddet görüp tecavüze uğrarken ucu size dokunan bir durum yok. Ancak unutmayın ki kadın her şeye rağmen ayakta kalmaya, sorgulamaya ve kendi yolunu çizmeye devam ediyor.

 

Bir önceki yazımız olan Bu Sıkıntıları Onlar Bilemez başlıklı makalemizde regl dönemi hakkında bilgiler verilmektedir.


Kadınların Uğradığı Haksızlıklar Neden Göz Ardı Ediliyor? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ