Kadına Dair Herşey

Kalça (Popo) Büyütmek Mi İstiyorsunuz?

Kalça (Popo) Büyütmek Mi İstiyorsunuz?

Özellikle son dönemlerde bayanlar arasında moda bir akım haline gelen kalça ya da popo büyütmek için belki de onlarca değişik yöntem uyguladınız.Sonuç aldınız ya da almadınız ancak bunu istiyorsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar mevcut.Mesela kalça büyütme için birçok yöntem vardır. Bu yöntemlerin başında ise en ekonomik yöntemler olarak egzersizler ve gıdalar gelir. Eğer bu yöntemlerle uğraşmak istemezseniz estetik yöntemler ile de kalçanızı çok rahat büyütüp dikleştirebilirsiniz.

Kalça Büyütme

Kalça büyütmek için öncelikle tohumlu ve yağlı gıdalar yemelisiniz. Bunlar basitçe, ceviz, fındık, kaju, badem gibi yağlı tohumlar olabilir. Fakat bunların dışında kalça büyütmek için değişik bitkisel çay kürleri de mevcut. Bu yöntemler ile iki hafta gibi kısa bir sürede kalçalarınızı büyütebilirsiniz. Bunların dışında egzersiz yöntemleri vardır.

Kalça Büyütmek İçin Egzersiz Hareketleri

Kalça egzersizleri için öncelikle duvara ellerinizi dayayın ve ayaklarını geriye doğru savurun. Bu hareket ile kalçalarınız dikleşmeye başlar. Yağlı tohumlar dikleşen yerlere yerleşir ve dolgunlaşmayı sağlar. Pilates programlarında kalça dikleştirme ve büyütme için birçok yöntem var. Bunlar için ise evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz 12 hareketi bir araya getirdik.

İnce Bacaklar ve Daha Güzel Bir Kalça İçin Evinizde Kolaylıkla Yapabileceğiniz 12 Basit Egzersiz

kalca-buyutme-egzersizleri kalca-buyutme-hareketi kalca-buyutmek-icin-squat kalca-buyutmek-icin kalca-egzersizleri kalca-hareketleri kalca-popo-egzersizi kalca-ve-popo-buyutme-egzersizleri popo-buyutme-egzersizi popo-buyutme popo-egzersizleri squat-hareketi

Kalça Büyütme Dolguları

Kalça büyütme dolguları dört çeşittir. Bunlar kolajen yapıya uygun kalıcı dolgular, su bazlı Aquafillin ve Aqualift vücut ile uyumlu yarı kalıcı dolgular ve vücuttan alınan yağ dolgularıdır. Bu yöntemlerin hepsi de başarılı dolgulardır.

Dolguların yerleştirilme şekli genellikle enjeksiyon yöntemidir. Ama slikon doku söz konusu olduğunda ameliyat ile yerleştirme de mevcut olabiliyor. Genel anestezi veya lokal anestezi ile yapılan bu işlemlerde herhangi bir iz kalması söz konusu değildir.

Dolgu Maddelerinin Vücuda Zararı Var mı?

Kalça dolgunlaştırma işleminde dolguların yan etkisi var mı? Hayır. Dolguların yan etkisi yoktur. Çünkü dolgular vücut yapısına uygun olarak üretilmişlerdir. Vücuda yerleştirildikten bir hafta kadar sonra etkisini gösterirler ve gözle görülür biçimde kalçaları dikleştirir, dolgunlaştırır ve sıkılaştırırlar.

Dolgu maddeleri jel bir dolgu içerisine yerleştirildiklerinden vücutta kalıcılıkları en az beş en fazla sekiz yıldır.

Yağ Dolgusu Kalıcı mı?

Vücudun farklı bölgelerinden toplanıp popoya enjekte edilen yağların kalıcı olabilmesi için kişinin kilo vermemesi gerekiyor. Yoksa yağlar eriyip poponun küçülmesine neden olabiliyor. Vücut yağları vücuttan geldiği için en doğal popo dolgu maddesidir ama kalıcılığı biraz risklidir.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Hayatlarını Kolaylaştıracak 14 Güzellik Hilesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kalça (Popo) Büyütmek Mi İstiyorsunuz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ