Kadına Dair Herşey

Kalıcı Bronzluk İçin Evde Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi

Kalıcı Bronzluk İçin Evde Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi

Özellikle yaz ayları gelince, hepimizin bronz renge sahip bir cilde sahip olmak istiyoruz. İşte bu nedenle özellikle de kalıcı bronzluk için oldukça fazla masraf yapabiliyoruz. Ancak bunu yaparken cildimize her zaman özen göstermeyebiliyoruz. İşte bu nedenle kalıcı bronzluk için hem doğal hem de sağlıklı bir şekilde bronzlaşabilmek için size müthiş bir tarif veriyoruz.

Evde Doğal Bronzlaştırıcı Tarifi

Piyasada satılan hangi bronzlaştırıcı yağı alacağınıza karar veremediyseniz, kalıcı bronzluk için evde doğal yöntemlerle kendi bronzlaştırıcınızı nasıl yapabileceğinizi bu yazımızda anlatacağız. Hem de piyasada yüksek fiyatlarla satılan çoğu bronzlaştırıcı yağdan daha ucuz bir yöntemle. Bu bronzlaştırıcı yağı hazırlarken üstelik cildimize zarar da vermeyeceğiz. Çünkü tüm malzemelerin hepsi evinizde yer alan veya kolayca temin edebileceğiniz türden.

Bronzlaştırıcı yağ hangi ciltler için uygun?

Bu karışımı hemen hemen tüm cilt tipleri kullanabilir. Açık, buğday, esmer ya da farklı bir ten rengine sahip olsanız da cildinize uygulayabilirsiniz. Hassas ciltlerin de uygulamasında sıkıntı yoktur. Herhangi bir tahrişe sebep olmayacaktır. Bunun en önemli nedeni de karışımın içerisinde susam yağının yer almasıdır. Keza susam yağı içerişinde 40 faktör SPF yani güneşten koruyucu etken madde yer almaktadır. Bu da bronzlaşırken cildimize güneş koruyucumuz uyguladığımız anlama gelmektedir.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şudur. İlk kez güneşle temas edecekseniz mutlaka yüksek faktör güneş koruyucu kreminizi en azından 2 gün boyunca cildinize uygulayın. Bu 2 günün ardından bronzlaştırıcı tarifini uygulayıp cildinize uygulayın.

Bütün bir kış mevsiminin ardından hangi cilt tipine sahip olursanız olun, ilk güneş temasında cildiniz tahriş olup, ciddi kızarıklık veya yanmalara maruz kalabilir. Bir diğer önerimiz ise, güneşlenmeden önce mutlaka keselenip, liflenip cildinizde ölü tabakayı atın. Bu şekilde bronzluğumuz hem daha kalıcı olacak hem de cildimizde soyulmalar meydana gelmeyecektir.

Peki bronzlaştırıcı yağ için gerekli malzemeler neler?

  • 1 tatlı kaşığı havuç yağı

Renginden de anlaşılabileceği üzere aynı tonda bronzluk verme özelliğine sahiptir. Özellikle doğal renk veren ve en çok tercih edilen bronzlaştırıcı özelliğe sahiptir.

  • 1 tatlı kaşığı susam yağı

İçeriğinde yer alan 40SPF güneşten koruyucu özelliğiyle tercih edilmektedir.

  • 1 tatlı kaşığı Kakao yağı

İçerisinde yer alan E vitamini sayesinde cildimizin nemlenmesinde yardımcı olacaktır. Ayrıca hepimizin bildiği gibi müthiş bir bronzlaştırıcı özelliğe sahiptir.Cilde renk veren,nemlendirici özellikli ve aynı zamanda besleyicidir.

  • 2 Kaşık Zeytinyağı

Zeytinyağı yapısı itibariyle cildimizi hem nemlendiren hem de bronzlaştırıcı etkiye sahip bir besindir.

  • 1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Bronzlaştırıcınıza harika bir koku verecektir.

Bronzlaştırıcı yağ nasıl yapılır?

Öncelikle hazırladığınız yağı koymak için boş bir pet şişe ya istediğiniz herhangi bir şişeyi hazır edin. 2 kaşık zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kakao yağını,1 tatlı kaşığı havuç yağını, 1 tatlı kaşığı susam yağını ve son olarak da 1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağını cam bir kase içerisinde karıştırın. Daha fazla yağ elde etmek istiyorsanız bu karışımdaki malzemeleri 2 ya da 3 katına çıkarabilirsiniz. Hazırladığınız bronzlaştırıcı yağ ortalama 1 ay kadar kendini muhafaza edebilmektedir. Kuru ve serin yerde muhafaza etmeniz tavsiyemizdir.

İçerisinde yer alan B ve E vitaminleri sayesinde cildiniz aynı zamanda nemleneceği için, güneşin zararlarından ya da havuzun klorundan cildiniz daha az etkilenecektir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Sıkılaştırıcı Aydınlatıcı Tamamen Doğal Ev Yapımı Maske başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kalıcı Bronzluk İçin Evde Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ