Kadına Dair Herşey

Kalıcı Dövme Yaptırmayı Mı Düşünüyorsunuz?

Kalıcı Dövme Yaptırmayı Mı Düşünüyorsunuz?

Kalıcı dövme özellikle son 5 senelik dönemde özellikle genç nüfus tarafından oldukça fazla tercih ediliyor.Kişilerin vücutlarına uygulayabilecekleri ve bir aksesuardan öte kendi vücutlarının bir parçasıymış gibi taşıyabilecekleri dövmeler, kişilerin tercihlerine göre çok çeşitli modellerde olabiliyor.Kimileri anlamlı bulduğu sözleri, ailesinin ya da kız ya da erkek arkadaşının ismini dövme olarak kullanırken, kimileri kendisine anlamlı gelen sembolleri ve ya çok hoşlandıkları nesneleri vücudunda dövme olarak yaptırırken,en azından aklınızda bir fikir olması açısından dövme yaptırmak isteyenlere özel örnekleri inceleyebilirisiniz.

 

Kalıcı Dövme Neden Tercih Edilmek İstenmiyor?

Dövme yaptırmak isteyen kişiler, çeşitli araştırmalardan sonra tavsiye edilen dövmecilerde istedikleri renk ve modellerde dövmeler yaptırabilmektedir.Bu işlem öncelikle istenilen modelin taslağının çıkartılması daha sonra da aynı taslağı geçici olarak kol üzerine çıkartılması şeklinde başlamaktadır. Daha sonra ise, dövme iğnesi ile bu taslağın üzerinden geçerek kalıcı tattoo uygulaması gerçekleştirilmektedir. Elbette ki derinin birkaç kat altına iğne ile işlenen bu dövmenin lazer dışındaki normal uygulamalar ile giderilmesi mümkün değildir.

Kalıcı Dövmede Enfeksiyon Riski Mevcut

Kalıcı dövme uygulamasının, kalıcı olmasının yanı sıra bir takım farklı dezavantajları da bulunmaktadır. bu işlem, dövme tabancasının iğnesinin sürekli ve hızlı bir şekilde derinin alt katmanlarına işlemesi nedeniyle deri altında enfeksiyon oluşabilme riski çok büyüktür.

Bu sebeple,  kalıcı dövme yaptırırken hijyen kurallarına dikkat eden kişilerin tercih edilmesi gerekmektedir. Ek olarak kalıcı dövmelerin uzun bir süre normal haline dönmeden kabuk halinde kalması da kalıcı dövmenin en sıkıcı yanlarından bir tanesi olmaktadır.

Kalıcı Dövme Yerine Geçici Dövmeleri Tercih Edebilirsiniz

Bu sebeplerle kalıcı dövmeye soğuk bakan birçok kişi bulunmaktadır. Ancak bu kişilerin dövme yaptırmayı çok istiyorlarsa eğer geçişi dövme alternatifini tercih edebilmeleri de söz konusu olabilmektedir.

Bunun için çeşitli boya malzemeleri ile istenilen şekil ve renkte, geçici dövme uygulayan kişiler bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Yükselen Burç Hesaplamak Burcunuz Kadar Önemli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Kalıcı Dövme Yaptırmayı Mı Düşünüyorsunuz? Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ