Kadına Dair Herşey

Kalıcı Dudak Makyajı ile Hep Bakımlı Dudaklar

Kalıcı Dudak Makyajı ile Hep Bakımlı Dudaklar

Kalıcı dudak makyajı sayesinde hep bakımlı ve istediğiniz dudaklara sahip olabilirsiniz. Özellikle dudaklarının renginden ve dudaklarının görünümünden memnun olmayan kişiler kalıcı dudak makyajı sayesinde tüm olumsuzluklardan kurtulma imkanı yakalıyor.

Kalıcı Dudak Makyajı Nedir? Neden Tercih Edilir?

Kalıcı Dudak Makyajı Nedir Neden Tercih Edilir

Kalıcı dudak makyajı özellikle son dönemlerde kadınlar arasında bir hayli revaçta olan estetik uygulamalardan biridir. Kalıcı dudak makyajı yaptıran kişiler cerrahi operasyon yaptırmadan dolgun dudaklara sahip olma şansı yakalıyor. Eğer solgun ve renksiz bir dudağa sahipseniz kalıcı dudak makyajı ile bu sorunlardan tamamen kurtulabilir ve dudaklarınızı renkli bir görünüme kavuşturabilirsiniz.  Dudakta yaşanan renk açılması, yara gibi sorunlar dudak renginin bozulmasına neden olur. Ayrıca her gün ruj kullanmakla uğraşmak istemeyen kişiler içinde önemli bir alternatif olan kalıcı dudak makyajı sayesinde hep dikkat çekici dudaklara sahip olmak mümkündür.

Kalıcı Makyajı Kimler Yaptırabilir?

Kalıcı makyaj kimlere uygulanabilir sorusu kadınlar arasında merak konusudur. Kalıcı yaptırabilecek kişiler;

 • Dudaklarında yara izi bulunan kişiler yara izlerini saklamak için kalıcı makyaj uygulamasını yaptırmayı tercih eder.
 • Dudakları ince olanlar dudaklarını kalınlaştırmak için kalıcı makyaj yaptırmayı tercih eder.
 • Her gün ruj kullanmak istemeyenler,
 • Dudaklarında şekil bozukluğu bulunanlar
 • Dudaklarının rengini canlı göstermek isteyenler kalıcı makyaj uygulamasını yaptırabilir.

Kalıcı Dudak Makyajı Nasıl Yapılır?

kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır

Herkesin merak ettiği kalıcı dudak makyajı nasıl yapılır? İşte merak edilen sorunun cevabı sizlerle buluşuyor. Kalıcı dudak makyajı yapılırken öncelikle kişilerin yaptırmak istediği dudak şekli belirlenmektedir. Hem renk pigmenti belirlenmekte hem de dudaklara çizimler yapılarak dudak şekli belirlenmektedir. Kalıcı dudak makyajı uygulamasında lokal anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Bu sayede dudak uyuşmaktadır. Kalıcı dudak makyajı yaptırmaya karar veren kişilerde bu işlem 1-2 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Kalıcı Dudak Makyajı Uygulamasını Kimler Yaptıramaz?

Kalıcı dudak makyajı yaptıramayacak kişiler şu şekildedir:

 • 18 yaşının altında olan kişilerde kalıcı makyaj uygulamasının gerçekleştirilmesi mümkün değildir.
 • Psikolojik rahatsızlığı bulunan kişiler için bu uygulamanın gerçekleştirilmesi mümkün değildir.
 • Dudaklarında kılcal damar çatlaması bulunan kişilerde kalıcı dudak makyajı uygulamasının gerçekleştirilmesi mümkün değildir.
 • Pigmentlere karşı herhangi bir alerjik rahatsızlığı bulunan kişiler için uygulamanın gerçekleştirilmesi söz konusu değildir.
 • Mantar, egzama veya siğil gibi cilt problemleri yaşayan kişilerde uygulanamaz.
 • Dudaklarında yara bulunan kişilerde kalıcı dudak makyajı yapılamaz. Böyle bir durum söz konusuysa önce yaralar tedavi edilmekte daha sonra kalıcı dudak makyajı gerçekleştirilmektedir.

Kalıcı Dudak Makyajı Yaptıracak Kişilerde Bulunmaması Gereken Hastalıklar

Kalıcı dudak makyajı yaptırabilmek için bazı hastalıklara sahip olmamak gerekir. Kalıcı dudak makyajından uzak durulması gereken hastalıklar şu şekildedir:

 • Anemi
 • Aids
 • Hemofili
 • Şeker hastaları

Bu hastalıklara sahip olan kişiler öncelikle doktoruna danışmalı, ardından kalıcı makyaj uygulaması yaptırmak için başvuruda bulunmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları başlıklı makalemizde Kantaron bitkisi, Kantaron yağı ve Kantaron yağı kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.


Kalıcı Dudak Makyajı ile Hep Bakımlı Dudaklar Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ