Kadına Dair Herşey

Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları

Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları

Kantaron yağı son dönemlerde bir hayli popüler hale gelmeye başladı. Çünkü kantaron yağının hem cilde hem de insan sağlığına faydaları azımsanmayacak kadar çok.  Kantaron yağı kanser önleyici, sinir sistemini rahatlatıcı, adet öncesi ağrıları azaltıcı, ruh halini düzenleyici, depresyonu tedavi edici birçok etkisi bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde kantaron yağı sağlık sorunları için sık sık kullanılan bir bitkisel yöntem haline geldi. Kantaron bitkisi Avrupa’da yetişen bir bitki olup Çin, Rusya, Amerika ve Orta Doğu’ya yayılmıştır.

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir?

Kantaron Yağının Faydaları Nelerdir

Kantaron bitkisi hem yağ hem kapsül hem de tentür formunda satışa sunulmaktadır. Kantaron bitkisiiçerisinde hormonsal ve fiziksel davranışlar üzerinde önemli bir yere sahip olan birçok antioksidan içermektedir. Kantaronun faydaları şu şekildedir:

Antideprasan Özelliğe Sahiptir

Kantaron bitkisinin en çok bilinen özelliğe antidepresan niteliği taşımasıdır. Depresyonu azaltmak için sık sık kullanılan kantaron depresyonu önlemek için birçok kimyasal madde içermektedir.

Antideprasan Özelliğe Sahiptir

Kaygıyı Hafifletmeye Yarar

Özellikle ruh hali dalgalanması ve anksiyete gibi hastalıklardan şikayetçi olan kişiler için kantaron birebirdir. Vücudun hormonsal dalgalanmalarına yardım eden kantaron kronik yorgunluk, sinirlilik ve uyku problemlerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Kronik stresi azaltan kantaron kaygıyı hafifleterek kişilerin kendisini iyi hissetmesine imkan sunar.

Ruh Hali Değişimini Önler

Kadınlar menopoz ve adet öncesi dönemlerde ruh hali değişimi sorunları yaşar. Bu durum kadınlar için hem zor hem de gergin bir sürece neden olur. Kantaron sayesinde kadınlar bu dönemlerini çok daha rahat atlatma şansına sahiptir.

Antiviral Özelliğe sahiptir

Kantaronun en önemli özelliği antiviral olmasıdır. Özellikle AIDS ve hepatit gibi hastalıklara karşı koruyan kantaron doktor kontrolü eşliğinde kullanılmalıdır.

Hormonal Dengeyi Sağlar

Kantaronun içerisinde bulunan maddeler hormon üzerinden önemli bir etkiye sahiptir.  Tiroit sorunu yaşatan kişilerde tiroit bezinin normal çalışmasını sağlamak içinkantaron önemli bir role sahiptir.

Bağımlılıktan Kurtarır

Alkol, sigara veya bağımlılık içeren maddeleri kullanan kişiler kantaron ile bu bağımlılıktan kurtulma şansına sahiptir.

Kantaron Yağının Cilt Bakımına Etkileri

Kantaron Yağının Cilt Bakımına Etkileri

Kantaron yağı hem sağlığa hem de cilde faydalarıyla sık sık kullanılmaktadır. Zarar görmüş bir cilt hücresine sahipseniz kantaron yağını cildinize topikal olarak uygulamanız yeterlidir. Kısa sürede kantaron yağı sayesinde kan dolaşımınız uyarılacak, yanık, sıyrık veya çürük olan kişilerde iyileşme süreci hız kazanacaktır.

Kantaron Yağı Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kantaron yağı kullanımında çok fazla görülen sorunların başında baş dönmesi, yorgunluk, mide bulantısı bulunmaktadır. Kantaron yağının olumsuz etkileri kullanım miktarının aşılması durumunda ortaya çıkmaktadır. Kantaron yağının ilaçlarla etkileşim halinegeleceği unutulmamalıdır. Bu nedenle kantaron yağı kullanmadan önce mutlaka doktorunuzla iletişim haline geçmelisiniz. Ayrıca kullanmış olduğunuz başka ilaçlar varsa herhangi bir etkileşip olup olmayacağınız öğrenmeli ve uygun görülürse kantaron yağını kullanmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Saç Çıkartan Kürler başlıklı makalemizde bitkisel özlü bir şampuan, bu kür ile sonuç ve doğal yollar hakkında bilgiler verilmektedir.


Kantaron Yağının Cilde Bilinmeyen Faydaları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ