Kadına Dair Herşey

Kapıları Kaplayarak Evinizde Bambaşka Bir Hava Estirin

Kapıları Kaplayarak Evinizde Bambaşka Bir Hava Estirin

 

Ev dekorasyonu kadın- erkek herkesin ilgi alanı olmak ile birlikte kadın ve erkeğin nadir ortak zevklerinden biri olduğu bile söylenebilir. Dekorasyon yaşam alanını daha yaşanılası kılması dolayısı ile büyük önem taşımakta olup bilinmesi gereken ufak dokunuşlar dolayısı ile yeni mekanlar yaratılabileceğidir. Son zamanların en dikkat çeken dekorasyon önerilerinden biri hiç şüphesiz kapılar ile ilgili yapılan değişimlerdir. Oldukça şık sonuçlar sağlayan bu değişimler klasik ahşap kaplama kapılarını bir sanat eserine haline çevirmeyi amaç edinmiştir.

Pek Çok Seçenek

Küçük dokunuşlar ile büyük değişiklikler yaratmak yaşam alanınıza canlılık katmak dekorasyonda büyük önem taşımaktadır. Bu bağlamda kapılar çok sık akla gelmese de aslında oldukça güzel değişiklikler yaratmada etkilidir. Üstelik pek çok yöntemi olmak ile birlikte ekonomik anlamda da oldukça uygun rakamlara yapılabilmektedir. Öncelikli olarak ahşap kapı boyama akla geliyor olsa da kaplama tekniği tam anlamı ile görünümü değiştirdiği gibi seçtiğiniz malzemeler dolayısı ile ortamın havanızı da kolayca değişmektedir. Ayrıca zımba ve raptiye gibi değişik materyaller ile süsleyebilirsiniz. Bir diğer yandan boyamak da oldukça etkili değişim yöntemlerindendir. Rengarenk kapılar yapabileceğiniz gibi aynı kapıyı farklı renklere boyayarak daha canlı ve hareketli bir yaşam alanı elde edebilirsiniz. Üstelik ihtiyacınız olan sadece fırça ve boyalar. Ayrıca değişik şablonlar kullanımı ile farklı desenler ile kapılarınıza renk verebilirsiniz.

Kapı Kolları Da Önemli

Değişim oldukça önemli olmak ile birlikte günümüz koşullarında oldukça kolay hale gelmiştir. Örneğin bir duvar kağıdı yardımı ile bir odanın görüntüsünü değiştirmek son derece kolaydır. Kapılarınızı duvar kağıdı, yapışkanlı folyolar yahut başka materyaller ile kaplayarak değiştireceğiniz gibi aynalar yardımı ile de farklı hale getirebilirsiniz. Üstelik aynalar derinlik sağlayacağı için daha ferah mekanlar elde etmenize de yardımcı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra kapı kolları da oldukça önemlidir. Kapı kollarını gidip alabileceğiniz gibi kendiniz de rahatlık ile zevkinize uygun olarak yapabilirsiniz. Sprey boyalar, farklı aksesuarlar kullanabilir yapışkanlı folyolar ile tamamen kaplayabilirsiniz. Diğer yandan kapı kolunu halat yahut farklı ipler ile süsleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ev Dekorasyonunda Halı Seçimi Nasıl Olmalı? başlıklı makalemizde ev dekorasyonu ve halı seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.


Kapıları Kaplayarak Evinizde Bambaşka Bir Hava Estirin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ