Kadına Dair Herşey

Kapsül Gardırop İle 8 Kıyafetle 17 Ayrı Kombin

Kapsül Gardırop İle 8 Kıyafetle 17 Ayrı Kombin

Kapsül gardırop denilen şey son zamanlarda yeni bir akım ve moda terimi olarak karşımıza çıktı.Zaten gün geçmiyor ki,yeni bir devrim moda sektöründe gerçekleşmesin.İşte kapsül gardrop da bunlardan bir tanesi.

Kapsül gardırop

Kapsül gardırop nedir?

Dolabınız eşyadan taşmak üzere ancak giyecek hiçbir şeyiniz yok.Bu problemi çoğu kadın yaşıyor tahmin edebiliyoruz.Aslında bunun sebebi basit.Alışverişimizi düşünmeden ve her rengini ya da modelini beğendiğimiz kıyafeti alarak yapıyoruz.Yani pek uyuma dikkat ettiğimiz yok aslında.O anda hoşumuza gitmesi,o kıyafeti almamız için yeterli bir sebep haline geliyor.

Kapsül gardırop daha bilinçli alışveriş yapmanızı ve kombinler oluşturmanızı sağlayan bir yöntem

Yani kolayca kombin edilebilen kıyafetlerin belli bir düzenle ayrılmasıdır.Kapsül dolap içerisinde aksesuarlarla birlikte 12 parçaya kadar yer alan eşyalarla,18 birbirinden ayrı kombin oluşturabilirsiniz.

Kapsül gardırop nasıl hazırlanır?

  • Kapsül dolap içerisinde her bir parça diğeri ile uyumlu olmalıdır.
  • Kıyafet seçimlerini yaparken, vücudunuzun beğendiğiniz yerlerini vurgulayan,negatif yönlerini ise gizleyen parçalardan oluşmasına gayret gösterin.
  • Kapsül gardırop içerisindeki parçaların mümkün olduğunca modası geçmeyecek parçaları içermesine dikkat edin.Kot pantolon,şal,gömlek,kalem etek gibi
  • Dolap içerisindeki eşyaların kaliteli olması sizin için avantajdır.Çünkü kapsül gardırobun amacı zaten gereksiz alışverişten kurtulmak  ve bu eşyaları yıllarca giymek olduğundan en azından bir kez kaliteli ürünlere yönelmeniz doğru olabilir.
  • Kapsül gardırobu yenilemek zor değildir.O sezon moda olan birkaç parça kıyafet ya da ayakkabı ile dolabınızı yenileyebilirsiniz.
  • Kapsül dolabınızda en fazla 3 ya da 4 farklı renk olmasına gayret gösterin.Bu renklerin 1 ya da 2 tanesinin koyu tonlarda,birinin soğuk tonlarda olması mantıkı olur.Kapsül dolaplarda her ne kadar parlak renkler pek önerilmese de karşıtlık yaratmak adına tercih edebilirsiniz.
  • Kıyafetleri satın alırken ilk önce elbise,ardından etek ve pantolonu,ardından üst,kazak,ayakkabı ve aksesuar alışverişini yapın.

Kapsül gardırop kombinleri

8 giysi,10 aksesuar ve 17 farklı görünüm.Bu trendi daha iyi anlayabilmeniz için günlük hayatta giyilebilecek kombinleri bir araya getirdik.Bu dolap,basit günlük kıyafetlerin,bazı trend aksesuar ve parçalarla birleştirilmesiyle oluşturuldu.

8 ayrı kıyafet kullanıldı bu kapsül gardıropta.Mont,kaban,kazak,elbise,kot pantolon,yarım üst,etek ve gömlek

10 farklı aksesuar seçimi yapıldı.Sneakers ayakkabı,topuklu ayakkabı,2 çanta,sırt çantası,geniş atkı,bilekten bot,şapka,güneş gözlüğü ve kemer

Kapsül gardırop örnekleri

İşte karşınızda bu akımla hazırlanmış olan örnekler..

kapsul-gardirop-kombinleri kapsul-gardirop-ornekleri kapsul-gardirop-nedir kapsul-gardirop-ile-kombin kapsul-gardirop-kombinler kapsul-gardirop-ile-kombinler kapsul-gardirop-ornek kapsul-gardirop-ornekler kapsul-gardirop-nasil-hazirlanir kapsul-gardiropla-kombin kapsul-gardiropla-kombinler kapsul-gardrop-kombinleri kapsul-gardrop kapsul-gardrop-nasil-hazirlanir kapsul-gardrop-nedir kapsul-gardrop-ornekleri kapsul-dolap

Kapsül Gardırop Kullanan Ünlüler

Bir nevi arka planında tüketim çılgınlığının önüne geçmek felsefesi yatan bu akımın günümüzde ülkemizde bilinen en iyi temsilcileri olarak herhalde Cem Yılmaz Ve Acıun Ilıcalı gösterilebilir.Yine dünyada ise paylaştığı dolabı ile Facebook kurucusu Mark Zuckerberg de bu kapsül gardırop akımına uyanlardan.

 

Bir önceki yazımız olan Kısa Boylu Kadınları Uzun Gösteren 6 Giyim Önerisi başlıklı makalemizde uzun göstermek hakkında bilgiler verilmektedir.


Kapsül Gardırop İle 8 Kıyafetle 17 Ayrı Kombin Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ