Kadına Dair Herşey

Karaciğer Temizliği İle Zayıflamak

Karaciğer Temizliği İle Zayıflamak

Karaciğer Temizliği İle Zayıflamak

Günümüz dünyasının dertlerinden bir de zayıflamak. Birçok insan kilo verme sıkıntısı çekerken her gün bir yeni zayıflama yöntemi ortaya çıkıyor. İnsanlar bu problemlerine çareler ararken araştırıp sorup soruştururken ve türlü yola başvururken belki çok da paralarını bu işe harcıyorlar. Uzmanlara ya da duydukları bir ilacı kullanarak, belki bir spor aleti alarak ya da arkadaşlarının kullandığı herhangi bir bitki kürü ile zayıflamaya çalışmaktalar.

Karaciğer temizliğinden sonra zayıflama

Yazımızda size aslında zayıflamaya karar vermeden evvel yapacak olduğunuz işlemlerden bahsedeceğiz. Karaciğer temizliğinden sonra zayıflamanın daha etkili ve hızlı olduğunu gösteren araştırmalardan hareketle hazırladığımız bu yazımızı merakla okuyacağınızı düşünüyoruz.

Neden Karaciğer Temizliği?

rahat kilo verme

Karaciğer bedendeki yediğimiz gıdalardan almış olduğumuz toksin maddeleri sindirim sistemimiz için depolayıp boşaltmamızı sağlayan mucizevî organlarımızdan biri. Zayıflamaya karar vermemizin ardından karaciğerimizi temizlemeye başlamamız öncelikle bizim için vücudun kendini yalnızca yağ yakmaya hazırlaması, bir nevî konsantre olması anlamına gelmektedir. Karaciğerimizde problem olması bizde bazı sindirim problemleri meydana getirir. Bunların nedeni, metabolizmamızın yavaş çalışıyor olmasından dolayıdır. Metabolizmamızın yavaş çalışması da bizim daha yavaş kilo vermemizi ya da hiç veremeyişimizin nedenlerinden birini oluşturmaktadır. Bu sorunu ortadan kaldırdığımızda karaciğerimiz görevini daha iyi yerine getirip sindirim problemlerimizi ortadan kaldıracak ve biz daha rahat kilo vermeye başlayacağız.

Açlık Orucu İle Karaciğer Temizliği

karaciğer temizliği için faydalı tarifler

Karaciğer temizliğine karar verdiğinizde bunu doktorunuzla danışarak yapmanızda yarar olduğunu düşünmekteyiz. Birçok yayında karaciğer temizliği için faydalı tarifler, kürler ve detoks önerileri reçeteleri görmekteyiz insanların ilaçlardan ve sunî gıdalardan,  uzak kalmaya çalıştığı günlerde bilinç düzeyi arttıkça tıbbî tedavilerin yanında alternatif tıbba da başvurulduğunu görmekteyiz. Bu vücut için yararlı karaciğer temizliği için, günümüzde popülerliğini kazanmış bir detoks programı yapılmakta. İsim olarak açlık orucu denilen bu program 1, 3, gün yada 7 veya 21 gün olmak üzere yapılabiliyor. Programı uzun süre uygulamış kişilerde ilk günlerde aşırı zorlanma, halsizlik ve baş ağrısı gibi bulguların görüldüğü kendi ifadelerinden anlamaktayız. Fakat programı uygulayan insanların bunun yararını gördükleri ve zayıflayıp,  kan değerlerinde normallik meydana geldiğini söylemektedirler. Neticede vücuttan aç kalmak suretiyle zararlı tüm enfeksiyonların ve mikropların, vücudun aç kalma süresince kendine konsantre olmasından dolayı, atımı kolaylıkla gerçekleşebilmektedir. Yalnızca su tüketilebilen bu programda rahatsızlığı olan insanlar hastalıkların kurtulmak adına bunu aç kalarak yendiklerini ifade ediyorlar. Böylelikle hem kilo verilirken hem de şifa alınabiliyor. Yine belirtmekte yarar var ki bu programında hekiminize danışarak yapılmasında fayda var. Bu program uygulanırken açlık orucunun bittiği günün ardında yiyeceklere katı gıda ile değil de uzun saatler ya da günler aç kalmış olan vücuda giren yiyeceğin sıvı olması konusunda uyarılıyor. Bu sıvı genellikle sebze ya da meyve suyu olmakta ve kişiler yavaşça katı sebzelere, salata şeklinde menülerle geçmektedirler.

Karaciğer Temizliği İçin Kürler

Karaciğer Temizliği İçin Kürler

Karaciğeri temizlemek adına birçok kürde mevcuttur. Bu kürler sizin; sindirim problemlerinizden tutun da kan değerlerinizdeki anormalliklere kadar birçok problemle başa çıkmanızda yarar sağlayacaktır. Araştırdığınızda da görebileceğiniz bu kürlerden birkaçı;  sarmısaklı, zencefilli greyfurt suyu, sarmısaklı zeytinyağlı portakal suyu gibi. Bu kürleri uygularken yiyip de karaciğerinizin temizliğine yardımcı olacak gıdalardan birkaçını da sayacak olursak bunlar; yeşil çay, B vitamini de içeren tahıllar, üzüm, elma, havuç, yeşil yapraklı sebzeler, avokado, pancar gibi doğal gıdalar. Tüm bu besinleri bir beslenme düzeni oluşturup belirli aralıklarda bu kürleri uygulanmanızı ve bunu bir diyetisyen veya hekim ile gerçekleştirmeniz gerektiğini düşünmekteyiz sağlıkla kalın.

Bir önceki yazımız olan Çölyak Hastalığında Diyet başlıklı makalemizde çölyak belirtileri, gluten enteropatisi ve glutensiz beslenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Karaciğer Temizliği İle Zayıflamak Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ