Kadına Dair Herşey

Karaciğeri Doğal Yollarla Temizlemenin Yolları

Karaciğeri Doğal Yollarla Temizlemenin Yolları

Karaciğerin vücudumuz için ne kadar önemli bir organ olduğu bilinmektedir. Günlük yaşantımızda sigara, alkol, soluduğumuz hava, egzoz dumanları ve şehirleşme sonucunda karaciğerimiz zarar görebilir. Özellikle sigara ve alkol kullananların karaciğerlerinde sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Bu sebeple karaciğeri temizlemek için detokslara başvurarak ciğerlerinizi temizleyebilirsiniz.

 

Karaciğerin Vücut Üzerindeki Etkisi

 

Karaciğer vücutta gerçekleşen 500’den fazla fonksiyonda etkilidir. Bu sebeple vücutla ilgili bağışıklık ve sindirim sistemi üzerinde karaciğerin önemi büyüktür. Ayrıca karaciğer kanda bir filtreleme görevi gördüğü için ciğerlerinizin toksinlerden arındırılması oldukça önemlidir. Toksinler vücuttan atılamadığı sürece vücuda zarar verebileceği için karaciğeri temizleme yolları ile karaciğerin filtreleme görevini iyi bir şekilde yapmasını sağlayabilirsiniz.

 

Karaciğerin Doğal Yollarla Temizlenmesini Sağlayacak Farklı Kürler

karacigeri-temizleme

Karaciğerde yanlış tüketilen yiyecekler sonucunda toksin birikmesi oluşabilir. Kızartılmış yiyecekler, organik olmayan hayvansal besinler ve kanola yağı ve diğer yağları içeren gıdaların tüketilmesi toksin birikmesine neden olabilir. Karaciğerde çeşitli sebeplerle oluşan toksin birikmesine karşı bazı kürler yardımıyla biriken toksinlerden arındırılabilir. Karaciğeri temizleyen bitkisel çözümler bulunmaktadır.

 

 

1.Kür

*1 pancar
*1 havuç
*Kabuğu oyulmuş 1 limon,
*1 avuç maydanoz

 

2.Kür

*Yarım salatalık
*2 su bardağı marul
*1 adet kabukları soyumuş misket limonu
*1 su bardağı pazı
*Yarım adet soyulmuş normal limon.

 

3.Kür
*2 adet kabukları soyulmuş portakal
*Yarım parça kereviz
*1 adet soyulmuş limon
*Yarım su bardağı karahindiba
*Yarım su bardağı maydanoz

 

Bütün malzemeleri bir tencerede kaynatın. Yemeklerden yarım saat önce bir çay bardağı kadar tüketmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Reflü Sorunlarını Karbonat İle Giderebilirsiniz başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Karaciğeri Doğal Yollarla Temizlemenin Yolları Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ